Diyarbakır'da Cuma namazı sonrasında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşın beklediği kurban bayramı tatili konusuna açıklık getirdi.

Sağlık hizmet borçlarında yeni düzenleme Sağlık hizmet borçlarında yeni düzenleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğankurban bayramı tatiline ilişkin olarak "Bayram tatili süresini arkadaşlarımız çalışıyor. Millete seslenişle halkıma duyuracağım. En uygun şekilde sonuçlandıracağız. Tatil süreci sanki 10'la 9 gibi dolaşıyor. Bunu millete seslenişle duyuracağım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 aşısı konusunda ''en yakın zamanda Uğur Bey ve eşi misafirimiz olacaklar. Böylece BioNTech'te çok daha seri bir adım atma fırsatını da yakalayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan görüşmelerine ilişkin ''Türkiye'nin görev alanı ne olacak, neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz bunların kararlarını aldık." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 konusunda ''şu anda Diyarbakır'da aşılamadaki bu isteksizliği ne yapıp yapıp gidereceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin ''karar mekanizmaları çok daha seri çalışıyor. Türkiye, bu sistemi yakalamakla çok daha verimli neticeler almaya başlamıştır." dedi.