Cumhurbaşkanı Erdoğan dün (2 Kasım 2022 Çarşamba), Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, A Haber, ATV, A Para ve A News'in "Gündem Özel" ortak canlı yayınında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

2023 Ocak Ayında Öğretmen Maaşları Ne Kadar Olacak? 2023 Ocak Ayında Öğretmen Maaşları Ne Kadar Olacak?

ERDOĞAN'DAN EYT AÇIKLAMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında EYT, sözleşmeli personel ve taşeronların kadroya girmesi gibi üç konu hakkında yaptığı "müjde" niteliğinde ki açıklamalarından satır başları.

"EYT meselesi var. Sözleşmeli personelin, taşeronların kadroya alınması meselesi var. Asgari ücrete zam meselesi var. Yeni yılda bu anlamda vatandaşımızı ne gibi müjdeler bekliyor?" sorusu üzerine de Erdoğan, "Şu anda sağ olsun Vedat Bey ekibiyle beraber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu çalışmalarla birlikte inşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak ve buralardaki ücret politikalarımız da ne durumdaysa bunları da yine açıklayacağız. Tabii en önemlisi bunlardan asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Bu çalışmayla birlikte de gerek sözleşmeliler gerek EYT bütün bunlar, arka arkaya yani biz 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız" dedi.

Asgari ücretlilerin maaşlarına ciddi bir iyileştirme yapılacağını açıklayan Erdoğan bu çalışmayla birlikte sözleşmelilerin ve EYT konularında da arka arkaya açıklayarak 2023'e bu şekilde gireceklerini ifade etti. Türkiye'de artık tüm çalışanların ve emekçilerin haklarının tamamını vereceklerini açıklayan Erdoğan'ın sözleri sonrası artık yasasının kısa bir süre içerisinde Meclis'te gündeme gelerek tamamlanması bekleniyor.