İstanbul Kongre Merkezi’nde “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz ekonominin kitabını yazdık, evelallah yazmaya da devam ediyoruz' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Son 19 yılda elde ettiğimiz her başarının gerisinde çok ciddi bir emek, gayret, sabır, strateji ve alın teri vardır.

Bay Kemal, öğretmenleri, subayları, polisleri tehdit ediyor. Hangi memur sınıfında kardeşlerimiz varsa sıradan hepsini tehdit ediyor. Bilmiyor ki Allah'ın izniyle benim memur kardeşlerim, kamu görevlilerim bunlara pabucu bırakmayacak.

Çanakkale'de 18 Mart Köprüsü'nün son tabliyenin vidasını sıktık. İnşallah 18 Mart'tan önce ulaşıma açacağız. Şimdi bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeğiz. Burası 2 milyar 400 milyon avroya çıkmış bir köprü. Biz bunu yap işlet devret modeliyle yaptık. 12 yıl sonra bu köprü devlete kalacak. Türk firmaları ve Kore işbirliği ile yaptık. Şu anda burada 5 bin kişi çalışıyor.

Millet aç diyor. Yahu burada beş bin kişi çalışıyor. Biz ekonominin kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz.

Dün Çanakkale'de muhteşem bir açılış konuşması yaptık. Troya'da gençlerle buluştuk. 

Kamuya 1041 memur atanacak Kamuya 1041 memur atanacak

Ya siz neler yaptınız ki? Belediyelerinizde bizim insanlarımızı kapıya koydunuz. Hani yapmayacaktınız? Akşam yalan, sabah yalan.

Gezi olaylarında Bay Kemal Taksim'de değil miydi? Ne işin vardı senin orada? Çünkü Bay Kemal'de gezici. Siz değil miydiniz Bezmialem Cami'ne bira kutularıyla giren. Bunlar tahribat yapar, biz iş yaparız.

Bay Kemal, öğretmenleri, subayları, polisleri tehdit ediyor. Hangi memur sınıfında kardeşlerimiz varsa sıradan hepsini tehdit ediyor.

Türkiye'ye hizmet yolculuğumuzda çok sayıda engelle karşılaştık