Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan memura da beklediği müjdeyi verdi.

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memurlara bekledikleri müjdeyi açıkladı. Öğlen saatlerinde bilgisini verdiğimiz tüm çalışanların asgari ücrete kadar olan kazançlarının vergiden muaf tutulmasına memurlarda dahil edildi.

Buna göre memur maaşlarının 5.000 TL'ye kadar olan kısımlarından vergi kesintisi yapılmayacak. 5000 TL üzerinde olan maaşların ise sadece tutarı aşan kısımları üzerinden vergi alınacak. Bu kesintinin kalkmasının memur maaşlarında hatrı sayılı bir iyileşmeye sebep olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu gelişmeyi memurlarımıza hayırlı olsun ifadesiyle duyurdu.

EYT'lilere müjde! Bakan açıkladı: Aralık ayında kesinlikle çözülecek EYT'lilere müjde! Bakan açıkladı: Aralık ayında kesinlikle çözülecek

KİMLERİ KAPSAYACAK ?

Memur dahil tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançları vergi dışı bırakılacak, vergi istisnası 18,5 milyon işçi ve memuru kapsayacak." dedi. Bu uygulamanın toplam maliyeti ise 37 milyar 600 milyon TL olacak.