KamuAjans.Com-Milli Eğitim Bakanlığında normlar hiç bu kadar boş olmamıştı zaten toplamda 103 bin öğretmen açığı vardı.

Mahmut Özer'den LGS açıklaması Mahmut Özer'den LGS açıklaması
Bu hafta 17 bin öğretmen yöneticiliğe geçecek ve 17 bin öğretmen açığı daha oluşacak.

Milli Eğitim Bakanlığına aktarılan 1.000 den fazla FETÖ Okulu var ve bu okullarda en az 30 bin öğretmen normu daha açılacak FETÖ Soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenleri hiç saymıyoruz.

Şuan itibariyle Toplamda en az 150 bin öğretmen açığı var eee neden il ve ilçe emri verilmemek için bu kadar diretiliyor anlamakta zorluk çekiyoruz.
Milli Eğitimin il ve ilçe emri vermemek için ortaya attığı hiç bir bahaneyi kabul etmiyoruz. Bu bahaneler nelerdir :

1-) Öğretmenler Sahte evlilik yapıp özür grubu tayini istiyorlar (MEB’in bahanesi)

Çözüm belli Eş özründen Tayin isteyen öğretmen 3 yıl içinde eşinden ayrılınca eski okuluna tekrar dönsün geçmişte bunun örnekleri Milli Eğitim Bakanlığınca uygulandı.

2-) Doğuda Öğretmeni tutmakta zorlanıyoruz (MEB’in bahanesi)

Ekim ayında 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak ve devamında on binlerce sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak ve bu sözleşmeli öğretmenler 6 yıl boyunca özür grubu dahil tayin isteyemeyecekler. Böyle olunca çok değil 2-3 yıl sonra doğuda ve öğretmen sıkıntısı olan yerlerde 1 tane bile öğretmen açığı kalmayacak.

3-) Batıda açığımız yok (MEB’in bahanesi)

Milli Eğitim Bakanlığına aktarılan 1.017 FETÖ Okulunun büyük çoğunluğu batı illerinde ve bu okullarda 30 binin üzerinde öğretmen normu bulunmaktadır. Açıklanan sayıları incelediğimizde Müdür Yardımcısı olarak atanacak 17 bin öğretmenin 10 bine yakını batı illerinde bulunmaktadır. Açığa alınan 34 bin öğretmeni hiç saymadan konuşuyoruz batıda on binlerce öğretmen açığı bulunmaktadır.

4-) 40 bin öğretmen Norm fazlası (MEB’in bahanesi)

2016 Mayıs ayında bütün illerin yayınladığı norm fazlası duyurusu ve sayılarına göre ülke genelinde toplamda 11 bin öğretmen norm fazlası durumdadır bu sayıyı biz söylemiyoruz Milli Eğitim Müdürlüklerinin açıkladığı resmi rakamlar söylüyor. Mayıs ayından bu yana atama yapılmadığı gibi 10 binin üzerinde öğretmen emekli oldu ve okul müdürlüğüne atanan öğretmenlerde oldu. Şuan için en fazla 5 bin öğretmen norm fazlası durumdadır.
Mağduriyet oluşmaması için bütün öğretmenler eşinin bulunduğu il ve ilçe emrine otomatik olarak atanmalıdır ve devamında norm fazlaları ile birlikte puan üstünlüğüne göre okul tercihinde bulunulmalıdır. Emin olun bu uygulama ile 1 tane bile il ve ilçe emrinde öğretmen kalmayacaktır. Ve hiç bir öğretmen mağdur olmayacaktır.

BAKANLIĞA ÇAĞRIMIZDIR BAHANE BULMAYA ÇALIŞMAYIN İL VE İLÇE EMRİ VEREREK ÖĞRETMEN AİLELERİNİ BİRBİRİNE KAVUŞTURUN . . .