Çocuklar bozuk yol yüzünden okula gidemiyor: "1980’li yılları yaşıyoruz"

Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köylüleri; yollarının bozuk olması, internet alt yapısının olmamasından dolayı mağdur olduklarını söyledi. Kanlıca köyünde yaşayan Çağdaş Halıcı yaşadıkları sıkıntıları yetkilere bildirdiklerini ancak kendilerine geri dönüş yapılmadığını belirtti. Köydeki çocukların bozuk yollar nedeniyle okullarına gidemediğini belirten Halıcı, “Yollar bozuk ve internet altyapısı yok. İki tane milletvekilimiz olmasına rağmen yolların halini görüyorsunuz. Oy zamanı geliyorsunuz, sonra bizleri unutuyorsunuz” dedi. 

Nevşehir merkeze 96 kilometre uzaklıkta olan Kanlıca köyünde yaşayan yurttaşlar yollarının bozuk olmasından dolayı gündelik yaşamlarında zorluk yaşıyor. Çağdaş Halıcı, pandemi döneminde iki yıl boyunca köyde internet altyapısı olmadığından ilkokulda okuyan çocuklarının eğitimlerinden geri kaldığını şimdiyse bozuk yol nedeniyle servis aracının çamura saplanmasını bahane ederek servis aracının köye gelmediğini, çocukların bu defa da bu nedenle eğitimlerinden geri kaldığını ifade etti.

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Çağdaş Halıcı, “Yetkililere buradan sesleniyorum, elinizi vicdanınıza koyun; koltuklarda oturup da… Seçim zamanı buraya geliyorsunuz, şimdi neden gelmiyorsunuz? Bu yolların hali nedir” dedi.

Halıcı, köy muhtarı Fuat Karalar ile “yolların yapılması ve internet altyapı sorununun giderilmesi” talebiyle yetkililere dilekçe verdiklerini, buna rağmen yolların yapılmadığını söyledi. Sorunlarının 15 yıldır devam ettiğini belirten Çağdaş Halıcı konuşmasına şöyle devam etti:

Gözden kaçırmayın

ÖSYM branş bazında KPSS sıralamalarını güncelledi ÖSYM branş bazında KPSS sıralamalarını güncelledi

“KÖYLÜ ÇEŞMEYE, EKMEK ALMAYA GİDEMİYOR”

“Bütün yetkililere buradan sesleniyorum, köyde internet altyapısı olmadığından dolayı pandemi döneminde çocuklar eğitimden geri kaldı. Yollar çamur göründüğü gibi ve çok mağduruz. Köylü çeşmeye gidemiyor, ekmek almaya gidemiyor, bakkala gidemiyor, servis şoförü gelmiyor çamuru bahane ederek. Yetkililere buradan sesleniyorum, elinizi vicdanınıza koyun; koltuklarda oturup da… Bir gezin, ne var?  Seçim zamanı buraya geliyorsunuz, şimdi neden gelmiyorsunuz? Bu yolların hali nedir?  

“1980’Lİ YILLARI YAŞIYORUZ”

Yolları, şu çamuru, rezaleti görüyorsunuz... 1980’li yılları yaşıyoruz. Muhtarımızın çabası ile Valilik, Kaymakamlık, İl Özel İdare Müdürlüğü’ne dilekçelerimizi verdik ama yollarımız yapılmadı. Çocuklar okula gidemiyor, mağdur. Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde Kanlıca köyünde yaşıyoruz ve internet altyapımız yok. İki tane milletvekilimiz olmasına rağmen yolların halini görüyorsunuz. Bir tane de değil, iki tane. Buradan ekmek yediniz, burada doğdunuz, büyüdünüz. Oy zamanı geliyorsunuz, sonra bizleri unutuyorsunuz. Ben başka bir şey demiyorum. Bütün yetkililere sesleniyorum. Yeter artık.”