Kamuajans.com – Yemek kültürü ile son dönemde tartışmalara neden olan Çin Halk Cumhuriyeti'nde ortaya çıkan koronavirüs kısa sürede tüm dünya ülkelerine yayılarak yüzbinlerce ölüme milyonlarca vaka olmasına sebep olmuştu.

Çin halk cumhuriyetinde geçtiğimiz yılın Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan kısa sürede binlerce can alan koronavirüsün aşısı henüz bulunmamışken Çin'den korkutan haberler gelmeye başladı. Koronavirüsün ardından yeni tip domuz gribininde türemesi yine bir salgının dünyaya yayılma riskini ortaya çıkarmıştı.

Koronavirüs, domuz gribi derken Çin'den yayılan bir haberde yeni tip bir virüsün daha yayılmaya başladığı üstelik bu virüsün bulaşmasınında ardından 24 saat içerisinde öldürücü güce sahip olduğu açıklandı.

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de şimdi de 'bubonik veba' paniği yaşanıyor. Yetkililer tespit edilen vaka sonrası salgın riski bulunduğunu açıklayarak üçüncü seviye alarm durumuna geçti.

İnsanı 24 saatte öldürme gücüne sahip bubonik vebasının yayılmasını önlemek için Çin'li yetkililer önlem alırken virüsün ülke dışına yayılma riski hakkında henüz bir açıklama gelmedi.