Koronavirüsün ilk görüldüğü ülke olan Çin'de koronavirüsten henüz tamamen kurtulamamışken ortaya çıkan yeni virüs başta Çin olmak üzere tüm dünya ülkelerinde kargaşaya neden oldu.

Kamuajans.com – Dünya olarak henüz koronavirüsün etkilerini atlatamamışken Çin'den gelen haber tüm ülkelerde kırmızı alarm verilmesine neden oldu. Çin'de ortaya çıkan yeni virüs hakkında detaylar!

Bu sefer ortaya çıkan virüsün daha önce dünyada görülen bir virüs olması riski az olarak gösteriyor olsada virüsün evrim geçirdiği ve şuan ki haliyle daha ölümcül hale geldiği düşünülüyor. 2010'lu yıllarda tüm dünyada görülen domuz gribi yeniden ortaya çıktığı Çin'li bilim insanları tarafından açıklandı. Daha önce olan domuz gribi virüsünden daha güçlü olduğu belirlenen virüsün bulaştığı düşünülen kişiler gözlem altına alındı.

Domuz'dan insana geçtiği belirlenen virüsün insandan insana geçtiği yönünde herhangi bir belgenin olmadığını söyleyen bilim insanları virüsün tehlikesinin önümüzdeki haftalarda ortaya çıkması bekleniyor.