CİMER'e her türlü sorununuzu yazıp cevap alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken CİMER internet adresi olan cimer.gov.tr'ye TC kimlik numarası, ad, soyad, annenin evlenmeden önceki soyadı, bazı harfleri, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girmek. Son yıllarda vatandaşlar herhangi bir sorununu dile getirmek için CİMER'i kullanmaya başladı. CİMER'de hemen hemen her sorun çözüme kavuşuyor, vatandaş uygulamadan çok memnun.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani bilinene adıyla CİMER vatandaşların şikayet, istek, öneri, bilgi edinme gibi başvuruları yapabildikleri bir platform. CİMER'e gelen başvurular ilgili kurumlara yönlendiriliyor. CİMER başvuru takip sayfasından vatandaşlar başvurularının durumlarını görebiliyorlar. Kurumlardan gelen yanıtlar da CİMER başvuru takibini yapan vatandaşlara ulaştırılıyor. CİMER vatandaşlar ve devletin kurumları arasında bir köprü görevi görüyor diyebiliriz.

CİMER ile vatandaşlar tek bir platformdan birçok konu ile ilgili görüş, şikayet, istek, öneride bulunabiliyor. CİMER başvurusu yapmak isteyenler E-Devlet üzerinden bunu yapabildiği gibi CİMER internet sitesini kullanarak yine bu işlemi yapabilir. CİMER başvuru sistemi kurulduğu günden beri yoğun bir şekilde vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

Cep telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra da başvuru türünüzü seçeceğiniz sayfa açılıyor. Burada istek, öneri, şikayet, ihbar ve bilgi edinme kutucuklarınızdan ilgili olanları işaretliyorsunuz ve başvurunuzu yazacağınız sayfa ekrana geliyor.

Açılan sayfada gerekli yerleri yazıp doldurduktan sonra da başvurunuz tamamlanıyor. E-Devlet CİMER başvuru ve başvuru takip sayfası için
tıklayınız

CİMER başvuruda bulunan vatandaşlar yine CİMER ya da E-Devlet üzerinden başvuru numarasını girerek CİMER başvuru takip yapabiliyor. 14 iş günü içerisinde başvuruya CİMER'den yanıt geliyor.

Cimer İletişim Bilgileri

Adres: T.C Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe - Ankara
Tel: 0 (312) 583 60 00
Tel: 150
Faks: 0312 473 64 72
Web sitesi: https://www.cimer.gov.tr