Bursa'da Milli Eğitim'den iki farkındalık iş birliği

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nde doğal afetler konusunda farkındalık oluşturmak ve arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek amacıyla iki iş birliği protokolü imzalandı.BURSA (İGFA) - Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzlukların giderilebilmesi konusunda bilinç oluşturulması amacıyla düzenlenen iş birliği protokolü İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan arasında imzalandı.

Protokolle doğal afetlerin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek bireylere ve toplumlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak ve Bursa’da yardımlaşma alanında öncülük ederek ilçeler ve kurumlar arasında iş birliğini geliştirip ortak bilinç oluşturması hedeflendi.

Gözden kaçırmayın

Beştepe'de kritik toplantı! 3600 ek gösterge ve emekli maaşlarının ne kadar artacağı masada Beştepe'de kritik toplantı! 3600 ek gösterge ve emekli maaşlarının ne kadar artacağı masada

Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve DASKUT Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı Tuncay Meriçli arasında imzalanan protokol kapsamında ise günlük hayatta, dağ ve her türlü doğa koşulunda meydana gelen; kaybolma, kaza, deprem, sel, yangın vb. afet ve doğal afetlerde tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma fakat profesyonel bir yaklaşım ile yardıma ihtiyaç duyan kişi yada kişilere veya canlılara en kısa sürede ulaşmak, ortam emniyet koşullarını sağlamak, sonra arama ve kurtarma için gereken uygun koşulları oluşturmak, koşullara uygun doğru arama kurtarma taktik ve teknik çalışmalarını yaparak kazazedelere temel ilkyardım desteğinin sağlanmasının ardından emniyetli ortam koşullarında nakillerini sağlamak ve bu tür olaylarda can kaybını en aza indirmek ve arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek hedeflendi.