MEB Personel - Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya 3 yıldır görev yaptığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alındı. Sarıkaya asli görevi olan bakanlık maarif müfettişliği görevine geri döndü. Ancak alınan bilgilere göre Sarıkaya'nın bakanlık müşaviri olarak görev yapacak.

MHP'den, Milli Eğitim müfettiş maaşlarına zam teklifi! Şube müdürlerinin düşük maaşları da gündemde.. MHP'den, Milli Eğitim müfettiş maaşlarına zam teklifi! Şube müdürlerinin düşük maaşları da gündemde..
KamuAjans.Com - Milli Eğitim Bakanlığında il ve ilçe müdürlükleri ile ilgili göreve atama ve görevden alma hareketliliği devam ediyor. Görevden alma kervanına Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya'da katıldı. 2014 yılında  Milli Eğitim Bakanlığının kapsamlı il ve ilçe milli eğitim müdürleri atamasında göreve getirilen Sarıkaya Konya Bozkır'lıdır. Evli ve 2 çocuk babası Edebiyat mezunu Sarıkaya bu alanda yüksek lisansını tamamlamıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmadan önce maarif müfettişiği görevinde bulunan Sarıkaya 3 yıllık görev süresinin ardından görevden alındı. 2014 yılında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması beklenen şimdiki Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan'dan önce ataması gerçekleşmişti. Veli Sarıkaya daha önce Karaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. 


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna Veli Sarıkaya'nın yerine kimin göreve atanacağı merak konusu oldu.