Ramazan ayında fırınlardaki yerini alan pideler için yüzlerce kişi saatlerce kuyruklarda pide alabilmek için sıra bekliyor. Bu sene koronavirüs sebebiyle her ne kadar buruk geçecek olsa da Ramazan ayı her sene büyük sevinçle karşılanıyor.

Ramazan ayına kısa süre kala hazırlıklar tam sürat devam ediyor. Fırınlarda normal aylarda pişmeyen pişse de ramazandaki kadar lezzetli olmayan pideler yavaş yavaş fırınlarda yer almaya başlıyor.

11 Aydan daha hayırlısı Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı. Her müslümanı tatlı bir telaş sararken fırıncıların fırınlarını pide kokusu sarmaya başladı. Normal dönemde çok aranmayan bir yiyecek olan pide ramazan ayında ise sofraların baş tacı olarak yer alıyor.

2021 YILI RAMAZAN PİDESİ NE KADAR?

1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var? 1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var?

İstanbul Fırıncılar Odası ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında yapılan görüşmeler sonunda bu yıl için Ramazan Pidesi fiyatları belli oldu.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz imzasıyla yayınlanan fiyat tarifesine göre İstanbul'da 365 gram sade pide 4 liradan, aynı gramajlı yumurtalı ve susamlı pide ise 5 liradan satılacak.