Batman’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 10 bin personelin alacağı banka promosyonunun oldukça düşük olduğunu belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, bu rakam nedeniyle Batman ekonomisinin büyük bir zarar gördüğünü belirtti.

İl Başkanı Melik Müjdeci, şöyle devam etti; “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında çalışan 10 binden fazla çalışanımız bankalar eliyle mağdur ediliyor. Yüksek enflasyon karşısında zaten ciddi bir maaş erimesine maruz kalan eğitimcilerimiz, 3 yılda bir aldıkları banka promosyonundan da ciddi oranda mahrum edilmeye çalışılıyor.

Promosyon için kritik hamle Promosyon için kritik hamle

Birçok komşu ilimize göre, Batmanda hayat şartlarının kira ve benzeri giderler ile daha zor olduğu ortadayken söz konusu illerde kişi başına 12 Bin TL daha fazla promosyon ödemesi yapılıyor olması Batman ekonomisi adına ciddi bir kayıptır.

Eğitimcilerimiz bahsi geçen ödemeler aracılığıyla, yaklaşık olarak 250 milyon liralık bir gelirden mahrum bırakılmaya çalışılıyor.

Çifte standart, ayrımcılık ve haksızlığa maruz kalan Batman’daki eğitimciler için bir an önce yeni bir promosyon ihalesi düzenlenmesi ve taban fiyatın en az 25 bin lira olması gerekiyor.”