1963'den itibaren Kıbrıs Türklerinin yaşadığı ve tarihe Kanlı Noel olarak geçen katliamın anlatıldığı, TRT 1’in büyük prodüksiyonuyla çok konuşulan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin ismi ''Kıbrıs Zafere Doğru'' olarak değiştirildi. Söz konusu dizi; tarihi gerçekler çerçevesinde, Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini gözler önüne sermektedir.

Gözden kaçırmayın

Seda Sayan 7'nci kez evlendi Seda Sayan 7'nci kez evlendi

TRT 1'in Kıbrısı'ı anlattığı yeni dizisi ""Bir Zamanlar Kıbrıs" 9. Bölüm ile 3 Haziran 2021 tarihinde sezon finali yapmıştı. Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu'nun paylaştığı; 9. bölümde sezon finali yapan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin yeni sezon bölümünün ne zaman yayınlanacağı merak ediliyor. Dizinin yeni sezonda ismi değişti ve ''Kıbrıs Zafere Doğru'' oldu.

Kıbrıs’ın Çanakkale Destanı olarak tarihe geçen “Erenköy Direnişi”nin ekranlara geleceği, yeni sezonda “Kıbrıs Zafere Doğru” ismiyle izleyiciyle buluşacak olan dizinin tanıtımı büyük beğeni topladı.

BİR ZAMANLAR KIBRIS (KIBRIS ZAFERE DOĞRU) 9. BÖLÜMDE NELER OLDU? (3 HAZİRAN 2021)

Zorluklarla geçen ilk sezonun sonu kahramanlarımızın Kıbrıs davası uğruna ödedikleri büyük bedeller ve fedakarlıklarla geliyor. İnci, Müge ve Sandy’i Türkiye’ye kaçırmaya çalışan Kemal, Erenköy’e ulaşır ama orada hain bir pusunun kendilerini beklediğinden habersizdirler. Ankaralı ise Lapta Okulundaki 28 rehin çocuğun kurtarılması için toplanan ekiple birlikte yola çıkar. Derviş ve Ankaralı, EOKA mensuplarından, Aysel ve Ali’nin, kanlı noel ve kanlı küvetin tetikçilerinden intikam alırken Kemallerin bulunduğu zor durumu öğrenir ve Erenköy yolunu tutar. Rauf ise Ankara’daki sürgün hayatına başlamış, ilk iş Cengiz Topel ve Efsane ile irtibat kurarak yaklaşmakta olan Erenköy savaşları öncesi hazırlıklara başlamıştır. Yeni sezonun büyük açılışı olan Erenköy savaşlarına giden yol bu sezonun sonunda açılırken bu yolun zorlu ve çetin olduğu anlaşılacaktır.

BİR ZAMANLAR KIBRIS (KIBRIS ZAFERE DOĞRU) 10. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Kıbrıs Zafere Doğru 15 Ekim 2021 tarihinde TRT1'de.

BİR ZAMANLAR KIBRIS KONUSU (KIBRIS ZAFERE DOĞRU)

“Kıbrıs Zafere Doğru”nun konusu: Rauf Denktaş, Makaryos tarafından adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs’a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girer.

Ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile bir mücahit peteği oluşturarak gizli görevlerine başlar. Nişanlısı Ayşe’nin Kıbrıs’a geldiğinden habersiz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır.

Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye’den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.

BİR ZAMANLAR KIBRIS (KIBRIS ZAFERE DOĞRU) OYUNCU KADROSU

Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu.

Kıbrıs Zafere Doğru, ikinci sezonunda kadrosuna kattığı yeni isimlerle izleyiciyle buluşacak. Diziye genç oyuncu Mehmet Aykaç “Erdil”, Tekin Temel “Ali Rıza Vuruşkan”, Musab Ekici “Kurtcebe” ve Metin Büktel ise “Gazeteci” rolüyle dizinin kadrosuna dahil oldu.