Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin buğün itibarıyla savaşa dönüşmesi nedeniyle brent petrol fiyatları zirveyi gördü. Brent petrol fiyatlarının zirveyi görmesiyle birlikte de benzin ve motorine daha önce görülmemiş miktarda zam bekleniyor. Benzinin litre fiyatına 1.10-1.50 t arasında TL Motorin tarafında ise 1.15-1.65 TL arasında zam bekleniyor.

Gözden kaçırmayın

Usta öğreticiler kamu görevlisi gibi sendika üyesi olabilecek Usta öğreticiler kamu görevlisi gibi sendika üyesi olabilecek

Rusya'nın ukraynayı işgale başlaması küresel ve yerel piyasaları fena vurdu. Brent petrol fiyatı 2014'ten beri ilk defa 100 doların üzerine çıkarak rekor kırdı. Öte yandan Rus Rublesinin ardından, dolar karşısında en çok değer kaybeden para biriminin de TL olması nedeniyle benzin ve motorine daha önce eşi benzeri görülmemiş miktarda bir zam beklentisi oluştu.

Benzinin litre fiyatına  1.10-1.50 t arasında TL Motorin tarafında ise 1.15-1.65 TL  arasında zam bekleniyor.

Gerilim Türkiye'ye zam olarak yansıyacak
Ukrayna gerilimini yorulmayan Karar yazarı ekonomist İbrahim Kahveci ise, ''Gerilim Türkiye'ye yeni bir pahalılık dalgası olarak yansıyacak. Mevcut Rusya-Ukrayna krizi benzin fiyatlarına zam getirecek'' şeklinde yorumladı.