Kamuajans.com – Koronavirüs tedbirleri kapsamında son dönemde alışmaya başladığımız sokağa çıkma yasağına ramazan bayramında da devam edileceği açıklanmıştı. Peki bayramda hangi dükkanlar açık olacak? Fırınlar açık mı? Marketler açık mı? Kargolar açık mı?

Gözden kaçırmayın

2021 ALES/3 sınav sonuçları açıklandı! 2021 ALES/3 sınav sonuçları açıklandı!
Koronavirüs ile mücadelede 2 buçuk ayı geride bırakırken 2 buçuk aylık sürede neredeyse virüse karşı karşı zafer ilan edecek duruma gelen sağlık çalışanlarımızın emeklerinin heba edilmemesi adına Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı kararıyla bazı tedbir kararları uygulanmaya başlamıştı. Tedbir kararlarından en önemlisi temasın sıfıra düşürüldüğü sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler oldu.

Haftasonu ve dini ve milli bayramlarda uygulanan sokağa çıkma yasağında bir uzun soluk daha sokağa çıkma yasağı uygulanacak ramazan bayramına artık sayılı günler kaldı. Pazar günü kutlayacağımız ramazan bayramı öncesinde cuma günü gece 00.00'da başlayacak sokağa çıkma yasağı normal koşullarda pazar gecesi 00.00'da bitmesi gerekirken ramazan bayramının 4 gün olması münasebetiyle bu süre salı gecesi 00.00'da tamamlanacak.

22 Mayıs 2020 00:00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 26 Mayıs 2020 00:00'da sonlanacak. 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağında fırın ve marketler belirli saatlerde hizmet vermeye her kısıtlama döneminde olduğu gibi devam ederken bunların arasına yeni dükkanlarda eklenmeye başladı.

4 Günlük Bayram Tatili Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Açık Olan İşletmeler

Market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler, sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

Kısıtlamanın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günleri ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler tamamen kapalı olacak.

Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek.