Bayram Tatilinde Sağlık Hizmetlerinin Sunumu konulu 54567092/010 sayılı yazı Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Tekin imzalı yazıda ''Sağlık hizmetlerinin normal çalışma günlerinde olduğu gibi bayram ve diğer resmi ve genel tatil günlerinde de yirmi dört saat hizmet sunum esasına göre planlanması ve yürütülmesi esastır.

Sağlık hizmetlerini mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde acil hasta ve yaralıya süratle ulaşılması, ilk ve acil müdahalenin yerinde yapılması, tıbbi araç ve gerek desteği ile değerlendirilmesi, tanısının konulması, tıbbi müdahale ve tedavisinin etkin bir şekilde sağlanmasını kapsayan bir acil sağlık hizmeti süreci içerisinde planlamak ve aksaksız sunulması zorunluluk arz etmektedir.

Bu sebeple, başta hekim ve sağlık personelimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın her zaman olduğu gibi büyük fedakarlık ve üstün gayretle, emek yoğun bir çalışa düzeni ve bir ekip anlayışı içerisinde ve görev yapmaları gerekmektedir.''denilmiştir. 

GENELGE