Baş ve uzman öğretmenlik için 20-25 dakika aralığında olacağı tahmin edilen seminerler açılıyor.

Açılış tarihi merak edilen eğitimler için adaylar, konuyla ilgili detayları aratmaya başladı. Peki, baş ve uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak?

Eğitim, uzman öğretmenlik için 35 iş günü sürecek ve 05 Eylül 2022'de sona erecek. Başöğretmenlik için ise 45 iş günü sürerek 19 Eylül 2022'de sona erecek.

Öğretmenler, seminerleri günün her saati izleyebilecekler. İsteyen öğretmenler, izleyecekleri seminerleri erkenden bitirme hakkına sahip.

Seminerlerdeki konularla ilgili metinler verilecek ve oradan çalışma ( sınava hazırlanma) imkânı da olacak. Ayrıca, MEB tarafından engelli öğretmenler için de ayrıca çalışma yapıldı.

Baş ve uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak?
Uzman öğretmenlik için 180, başöğretmenlik için 240 saat olarak verilecek seminerler, 18 Temmuz 2022 pazartesi 00:01'de başlayacak.

Baş ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman?
Yazılı sınav için 26 Eylül-3 Ekim arasında başvuru yapılabilecek. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 19 Kasım'da 81 ilde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları, 12 Aralık 2022'de duyurulacak.

Ankara’da kulisler hızlandı MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz Bakan Olmak İstiyor Ankara’da kulisler hızlandı MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz Bakan Olmak İstiyor

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları 4 Ocak 2023'te düzenlenecek ve uzman öğretmen/baş öğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023'ten itibaren bu unvanlar için öngörülen eğitim ve öğretim tazminatından yararlanabilecek.