Kamuajans.com – Koronavirüs ile mücadelede henüz kesin olan bir tedavi ve aşı bulunmazken uygulanan tedaviler kesin olmasada olumlu sonuçlarda verdiği gözlemleniyor. Uzmanlar hastalığa karşı uygulanabilecek tedavi yöntemleri ve hastalığa iyi gelebilecek takviyeler konusunda da gelişme yaşandıkça uyarılarda bulunuyor.

Virüs Benzeri Parçacık (VLP) Temelli Aşı Adayı Gönüllü Olabilme Kriterleri Virüs Benzeri Parçacık (VLP) Temelli Aşı Adayı Gönüllü Olabilme Kriterleri

İnsan vücudunun dışardan gelen saldırılara karşı en önemli savunma silahı olan bağışık sistemi çökmesi durumunda en hafif hastalıklar bile vücudun iflas etmesine neden olabilmektedir. Özellikle koronavirüs gibi güçlü bir virüs türü ile mücadele ettiğimiz bu dönemde güçlü bağışık sistemi bizi koronavirüse karşı mücadelede 1-0 önde başlamamıza sebep olabilmektedir. Durum böyle olunca uzmanlar balık yağı konusunda vatandaşları uyardı.

Yeni yeni tanımaya başladığımız mücadelede bizi öne geçirecek tedavi yöntemleri konusunda uzmanlar çalışmalarını sürdürüyor. Her insan için önemli bir takviye olan balık yağı vücudumuza verdiği etkilerle alınması gereken takviyelerin başında geliyor. İnsan vücudunda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önemli bir takviye ürünü olan balık yağı koronavirüse karşıda önemli silahlarımızdan biri olarak dikkat çekiyor.

Uzmanlar "Uzun yıllardır çocuk bağışıklık-gelişimi için ailelerin ilk tercihi balık yağı olmuştur. Balık yağının havadaki oksijenle buluşması oksidasyona, bu da koku, içerik, etkinliğinin azalmasına neden olur. Çocuk içmek istemez. Bu nedenle kullanımında oksijenle birleşmemesi için güncel teknolojilerle üretilen tercih edilmelidir" dedi.