Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun göre gelmesiyle birlikte daire başkanlı görevinde olan Ömer İnan Bakan Ziya Selçuk tarafından Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilmişti.

Bakan Ziya Selçukun özel kalem müdürlüğünü yürüttüğü dönemde dönemin Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdunun Aksaraya vali olarak atanmasından sonra MEBin amiral gemisi konumunda olan Personel Genel Müdürlüğüne Bakan Ziya Selçuk tarafından en yakınında olan isim yani Ömer İnanı Personel Genel Müdürü olarak atamasını yaparak adeta görev süresince en yakın çalıştığı isimlerin başında oldu.

Bakan Ziya Selçukun affını istemesinden sonra göreve gelen Bakan Mahmut Özer adeta şu ana kadar Ziya SELÇUK döneminde görev yapan ve göreve getirdiği tüm bürokratların büyük bir çoğunluğunu görevden aldı fakat her ne hikmetse Bakan Ziya Selçuk döneminde Bakana en yakın isimlerden olan Ömer İnan öncelikle Hukukçu olmamasına rağmen Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı ve devamında da Özel Öğretim Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Bakan Mahmut Özer Ziya SELÇUK döneminin çaycısını bile göndermesine rağmen vasatın görev aldığı makamlarda şu ana kadar vasat bir görüntüsü olan Ömer İnan ile çalışması dikkatlerden kaçmıyor.

Özet olarak haber başlığımızda da belirtiğimiz gibi Bakan Ziya Selçukun Prensiydi Bakan Özerin de vazgeçemedi Genel Müdür Ömer İnan oldu.

mebpersonel

Okullarda Kaynak Kitap Sorunu Okullarda Kaynak Kitap Sorunu