Kamuajans.com - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet imamları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Yüzeyin altına yeni indik, 3 bin emniyet imamını yeni tespit ettik dedi.

Polis promosyonu ne zaman yatar? Emniyet promosyonlarının ödeneceği tarih! Polis promosyonu ne zaman yatar? Emniyet promosyonlarının ödeneceği tarih!
Kamuajans.com - FETÖ'yle sonuna kadar mücadele edeceklerine işaret eden Soylu, "FETÖ ile mücadelede çok önemli mesafeler aldık ama yüzeyin altına daha yeni indiğimizi ifade etmek isterim. 3 bin emniyet imamını tespit ettik, bunlar sivil veya devletin başka kademelerinde görev yapanlar. Bizim Emniyet Genel Müdürlüğü dairesinde yaklaşık 300 kişi var, onlar bizim 300 kişi ile yapmış olduğumuz işe o kadar önem veriyorlar ki 3 bin kişiyle yapıyorlar ve o çözüldü. Şimdi oradan başka noktalara doğru ulaşıyoruz. FETÖ belasından bu ülkeyi kurtarmamız bizim en önemli görevlerimizden bir tanesidir. Bugün sırtını FETÖ'ye dayayarak bize olan husumetlerinden kendilerine oy devşirenler Tayyip Erdoğan'a teşekkür etsinler çünkü onun cesareti, kararlılığı olmasaydı, onun bu konudaki öngörüsü, bilgisi olmasaydı bugün ana muhalefet partisinin lideri dahil olmak üzere herkesin siyaset yapma hakkını 15 Temmuz'da elinden alıvereceklerdi. Bu kararlılığımız aynı şekilde devam edecektir. Biz FETÖ'yü temizledikçe Türkiye'de hakkaniyetin, adaletin ve bir taraftan da insanlığın ortaya koymuş olduğu o anlayış daha fazla yükselecektir." dedi.

KamuAjans.com - Özel Haber