İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'ndeki bombalı terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hain terör saldırısından sonra İstanbul'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesinden açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,geniş çaplı operasyonla teröristlerin yakalandığını belirterek, "Yakalamasaydık bugün Yunanistan'a kaçacaklardı" dedi.

Kamuya 1041 memur atanacak Kamuya 1041 memur atanacak

Soylu'nun açıklaması şu şekilde:

"Emniyetimiz, valimiz gerekli açıklamaları yaptı. Cenazeleri kaldıracağız şimdi. Biz bize verilen mesajı biliyoruz, bize verilen mesajı aldık. Verilen mesajın ne olduğunu biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini reddediyoruz, kabul etmiyoruz. Kendi Senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz tartışmalıdır.

"YUNANİSTAN'A KAÇACAKTI"

Kimseye kalleşlik yapmıyoruz, bu kalleşliklere tahammül edecek gücümüz kalmadı. Bize ne cevap verildiğini biliyoruz. Operasyonlar başarılı şekilde yakalandı.

Yakalamasaydık bugün Yunanistan'a kaçacaklardı. Nasıl, ne şekilde koordine edildiğini biliyoruz. Bu aldığımız mesaja çok güçlü mesaj vereceğiz.

TERÖRİSTİN NASIL YAKALANDIĞINI ANLATTI

Onu götüren şahsı yakalayıp, network'ün parçası olan şahsı yakalayıp sorgulayınca bir sokakta olduğunu öğrendik. O sokağa yaptığımız operasyon çerçevesinde evde kıskıvrak ele geçirilmiş oldu."