Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ekim 2020 Tarihli Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz." demişti. Şimdi gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çevrildi.

Okullarda Kaynak Kitap Sorunu Okullarda Kaynak Kitap Sorunu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında "Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretime geçilmesini temin etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir." demişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kişisel twitter hesabından ''Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Ekim 2020 tarihinde saat 11.00'de yüz yüze eğitime geçişin ayrıntılarını açıklayacak.