Nebati, 'Stoklarımızdaki ayçiçek yağı, hiçbir şey yapmasak, temmuz ayına kadar sürecek nitelikte, sayıda ayçiçek yağımız var. Türkiye bir savaş ülkesi değil. Türkiye bir tarım ülkesi' dedi.

Boğaziçi Rektörü’nden yeni hamle: O hocayı görevden aldı Boğaziçi Rektörü’nden yeni hamle: O hocayı görevden aldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Stoklarımızdaki ayçiçek yağı hiçbir şey yapmasak temmuz ayına kadar sürecek nitelikte, sayıda ayçiçek yağımız var. Sizin aracılığınızla çok net olarak söylüyorum. Bunun altında kalırsınız. Türkiye bir savaş ülkesi değil. Türkiye bir tarım ülkesi" dedi.

Bakan Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı. 

'BUNUN ALTINDA KALIRSINIZ'

Nebati törende yaptığı konuşmada, "Dünyadaki gıda fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı olarak yalan yanlış haberlerle hiçbir şekilde karşılığı olmayan örneğin ayçiçek yağı ile ilgili kuyruklar ya da yokmuş gibi hareket edilen etmeye sevk eden, yağın stoku bitmiştir alın diye yönlendirenler bu ülkeye sadece ve sadece ihanet ediyorlar. Stoklarımızdaki ayçiçek yağı, hiçbir şey yapmasak, temmuz ayına kadar sürecek nitelikte, sayıda ayçiçek yağımız var. Sizin aracılığınızla çok net olarak söylüyorum. Bunun altında kalırsınız. Türkiye bir savaş ülkesi değil. Türkiye bir tarım ülkesi. Net olarak söylüyorum: Hiç kimsenin Türkiye'nin üzerinde oyun oynamasına izin vermeyiz" diye konuştu.

DHA