Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koca, 14 Mart'ta Tıp Bayramı nasıl kutlanıyor hep birlikte göreceğiz diyerek 14 Mart'ı işaret etti.

Gözden kaçırmayın

İçişleri, 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak! İçişleri, 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak!

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili soru üzerine Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki hassasiyetini ifade ettiğini söyledi.

Erdoğan'ın bu konuda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile kendisini görevlendirdiğini aktaran Koca, "Çalışmalarda önemli bir mesafe katedildi, son noktaya gelindi. Cumhurbaşkanı'mıza arz ediyor olacağız. Hekimler başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımızın haklarını en iyi teslim edecek olan da kendileridir.

14 MART MÜJDESİ

Bakan Koca konuşmasının sonunda'14 Mart günü Tıp Bayramı'nı nasıl kutladığını hep birlikte izleyelim." dedi. Bakan Koca'nın bu şekilde ifade ederek, yapılacak iyileştirmenin 14 Mart Tıp Bayramında açıklanacağı yorumuna neden oldu.