Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da Hak-İş Konfederasyonu’nda önemli açıklamalar yaptı. 90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya kadro verilmesi için bütün çalışmalarımızı tamamladık bekliyoruz.

Kadroya geçen sözleşmelinin emeklilik durumu değişir mi? TRT Haber'de yanlış bilgi mi..? Kadroya geçen sözleşmelinin emeklilik durumu değişir mi? TRT Haber'de yanlış bilgi mi..?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara’da Hak-İş Konfederasyonu’nda önemli açıklamalar yaptı; 
Sözleşmeli personel meselesi bakanlar kurulunda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık. Bakanlar kurulunda gündeme geldikten sonra, nihai değerlendirmemizi yaptıktan sonra ve Sayın Cumhurbaşkanımızla bu değerlendirmeyi yapınca değerlendirme sonucunu kamuoyuyla paylaşırız. 90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya kadro verilmesi için bütün çalışmalarımızı tamamladık, bekliyoruz. Onun da uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim. Türkiye dünyanın yaşadığı krizlerin etkisi altında ama aynı zamanda Türkiye insanlık için çok önemli adımlar attı." diye konuştu. Önümüzdeki günlerde detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Bakan Bilgin 90 bine yakın işçi için çalışmaların tamamlandığını vurgularken Bakanlar Kurulunda gündeme gelmesini ve değerlendirileceğini, değerlendirmenin ardından kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. Gözler Bakanlar Kurulunda…