Yıllar geçse de hala severek izlenen Hababam Sınıfı'nın yönetmenliğini Ertem Eğilmez yapmıştı. Hababam Sınıfı'nda Şener Şen'in oynadığı ''Badi Ekrem'' rolü her haliyle çok konuşulmuştu. Özellikle Badi Ekrem'in Hababam Sınıfı'nda giydiği kırmızı üzerine beyaz çizgileri olan eşofmanı da o yıllarda çok dikkat çekmişti.

Yönetmen Ertem Eğilmez, "Hababam Sınıfı", "Süt Kardeşler", "Mavi Boncuk", "Gülen Gözler" ve "Canım Kardeşim" gibi filmlerin yönetmenliğini yapmıştı. Hababam Sınıfı'nın önemli karakterlerinden olan Badi Ekrem'in eşofmanı artık yeni sahibinde. Hababam Sınıfı hayranları bu önemli hediyenin kime verildiğini merak ediyor.

Yönetmen Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez, kişisel twitter hesabından; "Hababam Sınıfı" filminde Şener Şen'in canlandırdığı "Badi Ekrem" karakterinin eşofman takımının Cem Yılmaz'da olduğunu açıkladı ve ''Arkadaşlar lütfen artık bundan sonra Badi Ekrem'in eşofmanını sende mi diye sormayın, sevgili kardeşim Cem Yılmaz'a hediye ettim tüm takımı. Alt-üst-düdük ne varsa hepsi kendisinde. Teşekkür ederim ilginize!..'' dedi. 

Yönetmen Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez, bir takipçisinin "Türk sinemasında Badi Ekrem'in giydiği eşofman gibi kıyafetler keşke bir müzede sergilense Ferdi Bey" yorumuna "İst.da Atlas pasajı içinde inşallah böyle bir müze açılacak. İlgi göreceğini düşünüyorum.." yanıtını verdi.

Cem Yılmaz, iki sene önce oğlu Kemal Yılmaz ile birlikte çekildiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmış, gönderiye "Badi Ekrem Line!" notunu düşmüştü. 

Cem Yılmaz, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Badi Ekrem’in eşofmanı bende değil. Badi Ekrem’in eşofmanının olduğu karakter benim yazdığım filmde. O filmde Ejder abide. Ejder abi diye de biri yok. O Özkan abi ! Ben misal başka bi gezegene de gitmedim.'' dedi.

ŞENER ŞEN KİMDİR?

Tarihte Bugün 7 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler Tarihte Bugün 7 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler
Şener Şen ( 26 Aralık 1941, Adana), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu.

26 Aralık 1941 tarihinde, o zamanlar marangozluk yapan ünlü oyuncu Ali Şen'in oğlu olarak Adana'da dünyaya geldi. Sanat hayatına İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkarak başladı. Babası gibi sinema sanatçısı olmak istemeyen Şener Şen, kendisini tiyatro oyunculuğuna adadı.
Radyo tiyatrolarında da oynadı. Ancak tiyatrodan elde ettiği kazanç yetmediği için sinemaya girmek zorunda kaldı. Dublajdan tanıdığı yönetmenlere, “Figüran olarak beni de çağırın. Ama bir şartım var, yevmiyemi o gün alayım” der.
Sinemaya ilk adım attığı yıllarda figüranlık dahil her işi yaptı. Beş yıl boyunca - bazı filmlerde sadece dans etmek veya başrol oyuncusundan dayak yemek gibi- küçük rolerde yer aldı. Kariyerinde dönüm noktası 1975 yılında Ertem Eğilmez'in filmi Hababam Sınıfı'ndaki ‘'Badi Ekrem'’ tiplemesi oldu.
Aynı filmde İnek Şaban tiplemesi ile ün yapan Kemal Sunal ile müthiş bir ikili oluşturdu ve o yıllarda büyük gişe hasılatı yapan Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı ve Davaro gibi filmlerde oynadı.
Şener Şen, 1984'e kadar yardımcı roller oynadı. O dönemde Anadolu piyasasına hâkim olan işletmecilerin, Arzu Film ve Ertem Eğilmez'e yaptıkları baskı sonucunda artık başrollerde oynaması gündeme gelir. Ancak o güne kadar özellikle Kemal Sunal ve İlyas Salman'la birlikte yaptığı filmlerde oynadığı uyanık, üçkâğıtçı, sahtekâr, dolandırıcı tiplemeleri canlandırmış olan Şen bu kez halkın istediğini yapmamayı seçti. “Onların istediği filmi yapmam, başrol oynayacaksam kendi istediğim filmi yaparım” diyerek Başar Sabuncu'nun Namuslu filminde ilk kez başrole çıktı.
Filmde canlandırdığı Ali Rıza Bey karakteri işine son derece bağlı bir mutemettir. Bu nedenle çevresindekilerce hor görülür. Zimmetine para geçirdiği söylentileri ortalığa yayılınca itibar görür ve el üstünde tutulmaya başlar.
Ertem Eğilmez'in bu film için ona “Eğer bu film tutmazsa senin hayatın başlarken biter. Bir daha bir fırsat yakalayamazsın. Ama öbürünü seçersen yılda beş, altı film yaparsın, para da kazanırsın” demesine rağmen, Namuslu o yılın en iyi iş yapan filmleri arasına girdi ve Şener Şen'in sinema kariyerindeki ikinci perde açıldı.
Namuslu filmiyle üçkağıtçı, sahtekar karakterleri canlandırmaktan sıyrılan Şener Şen artık iyi, insanları kandırmayan, saf, temiz yürekli karakterleri canlandırmaya başladı. Nesli Çölgeçen’in Züğürt Ağa 'sında saf bir köy ağasını, Milyarder'de piyangodan büyük ikramiye kazanan istasyon şefini, Muhsin Bey 'de şöhret olmak isteyen bir gence yardım eden organizatörü başarı ile oynadı. Bu yıllarda moda olan müzikallerde de gözüktü.
Ertem Eğilmez'in son filmi olan ve Türk sinema seyircisinin sinema önlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu taşlamalarla dolu Arabesk filminde Müjde Ar ile başrolleri paylaştı. 1996'da ise Türk sinemasında bir devrim yaratan “Eşkıya” filminde Uğur Yücel ile birlikte oynadı. Yavuz Turgul'un senaryosunu yazdığı ve yönettiği bu film Türk sinema sektöründe o dönem için bir rekor kırarak 2,5 milyonu aşkın seyirciyi sinemalara çekti.
Gaziantepli kebap üstadı Ali Haydar'ı canlandırdığı İkinci Bahar (1998-2001) dizisinde diğer başrol oyuncusu Hanım adlı Trakyalı bir mezeciyi canlandıran Türkan Şoray'dı.
Yönetmenliğini Yavuz Turgul'un yaptığı Gönül Yarası (2005) filmindeki emekli öğretmen Nazım rolüyle 42. Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Erkek Oyuncu ödülü'nü kazandı.Senaryolarını Yavuz Turgul'un yazdığı, "nesli tükenen bir kabadayıyı" canlandırdığı Kabadayı (2007) ile başrollerini Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'la paylaştığı Av Mevsimi (2010) en son rol aldığı filmler olmuştur. Şen, 2015 yılında Aygaz Otogaz reklamıyla ekranlara geri dönmüştür.
28 Aralık 2016'da Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'nü 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Şener Şen törende yaptığı konuşmada; "Hikayeler hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda bize yol göstericilerdir. Ben canlandırdığım karakterlerin iyiye ve doğruya hizmet etmesi için özenle seçtim. Bir aktör için intihar sayılabilecek uzun yıllar istediğim hikayeyi bekledim. İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağına inandım. Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum" dedi.
Özel Yaşamı
 
İki kez evlenen Şener Şen, ilk evliliğinden bir kız çocuğu (Bengü Şen (d. 1974)) babasıdır. Muhsin Bey'in çekimleri sırasında tanıştığı Sermin Hürmeriç'le 1989'da ikinci evliliğini yaptı. Çift 1997'de boşandı.
Filmografi
 
1964 Yaşasın Hayat Babası Ali Şen'le beraber oynadığı ilk film
1964 Hizmetçi Dediğin Böyle Olur
1967 Sözde Kızlar Serseri
1971 Altın Prens Devler Ülkesinde Tintin
1971 Görünce Kurşunlayın Kamyonet Şöförü
1972 Katerina
1973 Aşk Mahkumu Doktor
1974 Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Devlet Dairesinde Müdür Arayan Adam/Nubar Terziyan
1975 Bak Yeşil Yeşil Ahmet
1976 Hababam Sınıfı Uyanıyor Badi Ekrem
1977 Hababam Sınıfı Tatilde

ERTEM EĞİLMEZ KİMDİR?

 
Ertem Eğilmez, 18 Şubat 1929 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. Üretkenliğiyle tanınan Eğilmez, 60 yıllık hayatında; 44 filmin yönetmenliğini, 92 filmin yapımcılığını üstlendi. 'Hababam Sınıfı', 'Şaban Oğlu Şaban', 'Köyden İndim Şehire', 'Canım Kardeşim' gibi yapımları bugün bile zevkle izleniyor. 
1929 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Ertem Eğilmez, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bakkallık yaptı. Askerlik görevinin sonrasında, Refik Erduran ile birlikte Çağlayan Yayınevi’ni kurdu. Aynı yıl, birçok karikatüristin de yetiştiği 'Tef' adlı mizah dergisini çıkardı. Yayın dünyasında devrim yapan Ertem Eğilmez, cep kitapları işinde başarısız olunca, Türkiye’ye ilk langırt makinelerini getirterek ticarete atıldı. Hemen ardından 1964 yılında Arzu Film'i kurdu.
1961 yılında 'Yaman Gazeteci' filmiyle yapımcılığa ve 1964’te de 'Fatoş’un Fendi Tayfur’u Yendi' filmiyle yönetmenliğe adım attı. Her türü denediyse de genel olarak, kolay izlenen ve geniş izleyici kitlesinin ilgisini çeken güldürü filmleri yönetti diyebiliriz. Ertem Eğilmez ilk ödülünü 'Bir Millet Uyanıyor' filmi ile 1967 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 'en iyi tarihi yapım' kategorisinde kazandı.
Ertem Eğilmez'in yönettiği filmler
1960’lı yıllarda aşk, 1970’li yıllarda da sevgi, dostluk ve güncel olayları güldürü öğesiyle kaynaştırarak 'duygusal güldürü' türüne yöneldi. Filmleştirilmesi zor olan Rıfat Ilgaz’ın 'Hababam Sınıfı' romanını 1975’te beyazperdeye aktardı. 'Hababam Sınıfı’nın başarısı üzerine devam filmleri çekti: 'Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı', 'Hababam Sınıfı Uyanıyor', 'Hababam Sınıfı Tatilde' ve 'Hababam Sınıfı Güle Güle'. 
Bu seriyle hafızalara kazınan Ertem Eğilmez, son olarak 1988 yılında 'Arabesk' filmini yönetti. 21 Eylül 1989 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetti. 
Acının ve hüznün yoğun yaşandığı dönemde güldürmeyi seçen Ertem Eğilmez’in başarısının sırrı, belki de buydu...
Güldüren filmleriyle tanınan Ertem Eğilmez, 'Canım Kardeşim' adlı dramatik bir film de çekti. Ki tek dram filmi budur... 
Tarık Akan bir gün Ertem Eğilmez’e, "Abi hep çok iyi sinemacı, çok iyi yönetmen olduğunu söylüyorsun ama hiç ödül almadın" der. Ünlü yönetmen, "İstesem bundan sonraki ilk filmimde ödül alırım ama ben o tarz filmler çekmek istemiyorum” diye cevap verir ama Tarık Akan'ın sözüne gücenmiştir. 
Sonra “Bir film çekeceğim. Öyle bir film olacak ki, birçok ödül kazanacak. Sen de başrolünde olacaksın. Bir daha da o tarzda film çekmeyeceğim. Sırf sana ödül alabileceğimi göstermek için yapacağım bunu" der.
Bu konuşmanın ardından Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral’ın başrolde olduğu 'Canım Kardeşim'i çeker. Ertem Eğilmez’in dediği olur ve 1973 yılında bu film birçok ödül kazanır. Ancak Ertem Eğilmez bir daha karamsar film çekmez.