Ayedaş ve Bedaş tarafından planlı bakım ve onarım çalışmları kapsamında bazı ilçelerde belirli saatlerde vatandaşlar elektrikten faydalanamıyorlar. Bildiğiniz üzere Ayedaş, Anadolu yakasında, BEDAŞ ise Avrupa yakasında elektirk dağıtım görevini üstlenen iki kuruluş.

Ayedaş ve Bedaş İstanbul'da sorumlu oldukları bölgelerle ilgili planlı elektrik kesintilerini duyurarak o ilçelerde, mahallerde yaşayanları uyarıyorlar ve tedbirlerini almalarını sağlıyorlar. Ayrıca elektrik arızalarıyla ilgili bilgileri de gün içinde paylaşarak vatandaşların konu hakkında bilgi sahibi olabilmelerinin yolunu açıyorlar.

BEDAŞ ve AYEDAŞ, İstanbul'un her iki yakasında bulunan ilçelerde arıza ve diğer nedenlerle oluşan elektrik kesintisi yaşanacak saat dilimlerini internet sitesi üzerinden açıklıyorlar.

Arıza onarım bakım ve yatırım tesislerinin devreye alınması için yapılan ‘Planlı Bakım ve İyileştirme Çalışmaları Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında enerji verilemeyecek yerleri öğrenebileceğiniz bağlantılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK ARIZA TELEFON NUMARASI

Ayedaş (Anadolu yakası) elektrik kesintisi arıza bildirimini ve Bedaş (Avrupa yakası) elektrik kesintisi arıza bildirimini Alo186 nolu hattan yapabilirsiniz.

Ayedaş Günlük Planlı Kesintiler için tıklayınız (ANADOLU)

Bedaş Günlük Planlı Kesintiler için tıklayınız (AVRUPA)

PLA​NLI KESİNTİ NEDİR?​​

Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı

Planlı (bildirimli) kesinti; açıklanan il ve ilçelerde bakım, onarım ve yeni tesis çalışmaları gibi nedenlerle önceden planlanmış bir müdahale ile yapılan enerji kesintileridir. İlgili mevzuat gereği planlı kesintiler, başlangıç tarihinden en az 48 saat önce yayınlanmaktadır. Ayrıca, sistemde cep telefonu olan müşterilere planlı kesinti bilgileri öncesinde SMS ile paylaşılmaktadır.​