Auzef bünyesinde eğitimlerini tamamlamaya çalışan yüksek öğrenim öğrencileri Çevrimiçi (Online) olarak Vize ile Bitirme (Final) Sınavlarına giriyorlar. Hem güz hem de bahar döneminde vize, final sınavlarını tamamladıktan sonra auzef geçme notunu elde ederek kayıtlı oldukları bölümlerden mezun olmak için ter döküyorlar.

FOX TV Evlilik Hakkında Her Şey 13. bölüm full, tek parça izle | Evlilik Hakkında Her Şey son bölüm Youtube izle FOX TV Evlilik Hakkında Her Şey 13. bölüm full, tek parça izle | Evlilik Hakkında Her Şey son bölüm Youtube izle

Kısa adıyla Auzef olarak söylenen İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine kayıtlı binlerce öğrenci yıllardır uzaktan eğitim yoluyla kayıtlı oldukları önlisans, lisans programlarını tamamlamaya ve diplomaya almaya hak kazanmaya çalışıyorlar. Auzef geçme notuna ulaşan öğrenciler diplomalarına kavuşuyorlar. Auzef eğitim yılı güz ve bahar dönemi olmak üzere ikiye ayrılıyor.

İstanbul Üniversitesi not sisteminde AA, BA, BB, CB, CC, DC, DD, FD ve FF harf notları kullanılmaktadır. Her harf notuna karşılık gelen bir katsayı vardır. Öğrenciler harf notuna bakarak dersten başarılı olup olmadıklarını öğreniyorlar.

Vize, Bitirme, Telafi, Tek Ders Sınav Tarihleri

Auzef Ders Geçme Notu Kaç? Auzef Sınav Notu Öğrenme Ekranı! Auzef Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınav Tarihleri

Auzef Ders Geçme Notu Kaç?

Öğrencilerin, yarıyıl/yıl içi etkinlik notları dikkate alınmaksızın bir dersten şartlı veya doğrudan geçebilmeleri için açıköğretim programlarında yarıyıl/yılsonu sınavından 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 40 (kırk), uzaktan öğretim programlarında ise en az 50 (elli) puan almaları gerekmektedir. Bitirme/bütünleme sınavında bu değerlerin altında not alan veya bu sınavlara girmeyen öğrenciler ise FF harf notu alarak başarısız olmaktadırlar.

Auzef Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavına giren öğrenciler auzef sınav sonuçlarını İstanbul üniversitesinin https://aos.istanbul.edu.tr/login adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.

Ağırlıklı Not Ortlaması (ANO), Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO) nedir?

Ağırlıklı Not Ortalaması(ANO) ve Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO) kavramları, öğrencinin bir üst yarıyıldan ders alıp alamayacağının, DC ve DD aldığı derslerden geçip geçemeyeceğinin, öğrencinin kayıtlı olduğu programdan mezun olup olamayacağının ve mezun olursa mezuniyet derecesinin ne olacağının belirlenmesinde kullanılır.