Yusuf Tekin Mülakat Soruları Açıklaması

Yusuf Tekin Mülakat Soruları Açıklaması

KamuAjans.Com-Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin son günlerde sıkça dıillendirilen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorularına yönelik tepkilere karşı twitter adresinden açıklamalarda bulundu.Yapılan eleştirilerin mesnetsiz olduğunu belirten Sayın Tekin keşke öğretmenler asıl değerlendirmeye konu olan soruları paylaşsa diye sitemde bulundu.

 Yapılan eleştirilerin haksız olduğunu belirten Sayın Tekin belirtilen soruların hiçbirinin Milli Eğitim Bakanlığı mülakat soru havuzunda yer almadığını kendilerine bu sorular sorulduğunu iddia eden kişiler de dahil her adaya imza karşılığı iki soru zarfı çektirildiğini belirtti.

İşte MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in Açıklamaları

1. Herkese iyi geceler. Son günlerde mülakat sınavları hakkında çok haksız ve mesnetsiz eleştiriler yapılıyor.

2.Toplam 1000'e yakın arkadaşımız gecelerini gündüzlerine katarak, kılı kırk yararak sınavları gerçekleştirdi.

3.Ben bütün arkadaşlarıma, öğretmenlerimize ve komisyon üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

4.Haklarını helal etsinler, emeklerinin karşılığı ödenemez. Bir üst yönetici olarak şunu tekraren hatırlatmak isterim ki,

5.bu ülkenin en fedakar ve en vefakar kitlesi kesinlikle MEB ailesi. Mülakatlara 60.000 kişiye yakın arkadaş sınava katıldı. 1 ay sürdü.

6.Mülakatın doğası gereği bazı arkadaşlar düşük not aldı. Bazı arkadaşlar yüksek not aldı.

7.Spekülatif sorularla komisyonları ve bakanlığı zan altında bırakanlar keşke asıl değerlendirmeye konu olan soruları paylaşsalar.

8.Bir kez hatırlatmakta yarar var: speküle edilen soruların hiçbiri bizim soru havuzumuzda yok.

9.Kendilerine bu sorular sorulduğunu iddia eden kişiler de dahil her adaya imza karşılığı iki soru zarfı çektirildi.

10.Asıl sınava konu olan sorular bunlar ve değerlendirme bu iki soru üzerinden yapıldı. Hatırlatmak istedim, herkese tekrar hayırlı geceler

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.