Yarıyıl Tatilinde Özür Grubu Atamaları Yapılır Mı ?

Yarıyıl Tatilinde Özür Grubu Atamaları Yapılır Mı ?

KamuAjans.Com- Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere yılın belirli dönemlerinde özür grubu atamaları gerçekleştiriyor. Özür grubu atamaları başta eş durumu olmak üzere sağlık, güvenlik vb. nedenlerden dolayı gerçekleştiriyor. MEB'in özür grubu atamaları bir 15 tatil döneminde bir de yaz döneminde gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz aylarda ülkece çekilen sıkıntı ve sorunlar bilindiği üzere eğitime de yansımış, hem il içi hem de illerarası atamalar ikişer defa gerçekleştirilmişti. Bu atamalardan sonra yaklaşık 18 bin 500 öğretmenin ataması gerçekleşti. Atamalar, ihraç edilen MEB Personelinin yerine değil, doğu illerine yapıldı.

Bu sebepten dolayı 15 tatilde özür grubu atamalarına kesin bakılıyor ve öğretmenlerin daha rahat yer değiştirebileceği düşünülüyor. Öte yandan Kasım-Aralık döneminde ve özellikle batı illerine yapılacak bir atama ara tatildeki özür grubu atamalarını tıkayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.