Hava Durumu

Tam 250 bin öğretmen atama sözü! Hem de bir yılda...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara geldiklerinin ilk yılında 250 bin öğretmen ataması yapacaklarını söyledi...

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 14:10
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 16:10
https://www.kamuajans.com/
Tam 250 bin öğretmen atama sözü! Hem de bir yılda...

Siyasi parti liderlerinden seçim vaadi olarak öğretmen ataması sözleri art arda gelmeye devam ediyor. Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından öğretmen atamalarıyla  ilgili bir açıklama da Millet İttifakı Üyesi ve İyi Parti Lideri Meral Akşener'den geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara geldikleri takdirde, geldikleri ilk bir yıl içerisinde tam 250 bin öğretmen ataması yapacaklarını vaddetti. Son dönemde öğretmen atamalarıyla ilgili siyasiler tarafından yapılan açıklamalar atama bekleyen öğretmenleri oldukça umutlandırıyor. Atama vaatlerinin özellikle hem Cumhur hem de Millet ittifakı tarafından dile getirilmesi çok sayıda bir atamanın eninde sonunda yapılacağına dair bir ön sezi oluşturuyor.

Meral Akşener ayrıca öğretmenler günü münasebetiyle eğitim sistemi ve öğretmenler hakkında bir çok konuya da değindi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tam açıklamaları şu şekilde:

Önümüzdeki sene, Öğretmenler Günü’nde Sorunları değil, umutları konuşacağız. Dertleri değil, mutluluğu paylaşacağız. Saygınlığını ve itibarını yeniden kazanan mesleğimizin, büyük kutlamasını yapacağız.

İYİ Parti iktidarında, ilk iş olarak; Cumhuriyetimizin, 100’üncü yılının şerefine, 100 bin öğretmenimizi atayacağız. Ancak işimiz, burada bitmeyecek .Eğitim fakültesinden mezun,ve elinde öğretmenlik diploması olan,600 bin öğretmenimizin, atama sorununu da, kademeli olarak çözeceğiz.

Bu doğrultuda; İlk etapta, 250 bin öğretmenimizin atamasını yapacağız.

Neden 250 bin biliyor musunuz?Çünkü;Köy okullarını yeniden açacağız. Yani köylerimiz, öğretmenlerine yeniden kavuşacak.Çünkü;Sayıştay raporunda belirtilen,128 bin norm kadro açığını, tamamen kapatacağız.Çünkü; Emekliye ayrılacak öğretmenlerimizin yerine,yeni mezun öğretmenlerimizin atanmasını sağlayacağız.

Çünkü;4+4+4 sistemine son verip, ilkokulu yeniden 5 yıl yapacağız, ve yeni sınıf öğretmenlerine ihtiyacımız olacak.

Böylece iktidarımızın ilk yılında,Toplamda, 250 bin öğretmenimizin atamasını, gerçekleştireceğiz.

Ayrıca Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu yeniden ele alarak;unvan uygulamasına, bir an önce son vereceğiz.

Meslekte 5 yılını doldurmuş öğretmenlerimiz, 1 derece kazanacak. Ve bu öğretmenlerimize;en yüksek brüt devlet memuru maaşının,yüzde 60’ı kadar, eğitim-öğretim tazminatı ödeyeceğiz.

Meslekte 15 yılını doldurmuş öğretmenlerimiz, 1 derece kazanacakVe bu öğretmenlerimize de;en yüksek brüt devlet memuru maaşının,yüzde 120’si kadar, eğitim-öğretim tazminatı ödeyeceğiz.

Ayrıca öğretmenlerimizin emeklilik dönemlerinde de,hak ettikleri gibi yaşamaları için, emekli maaşlarını yeniden düzenleyeceğiz.

Elbette, özel okullardaki öğretmenlerimizi de, unutmayacağız. Onların da, özlük haklarını ve çalışma koşullarını,hak ettikleri seviyelere çıkartacağız.

İYİ Parti iktidarında;Sınıflar yeniden;Memleketimizin yükseliş ocakları olacak!

Okullar yeniden;Mutlu öğretmenlerle, mutlu öğrencilerle dolup taşacak!Okul bahçelerinden;

Çocuklarımızın, gençlerimizin, öğretmenlerimizin gür sesinden,yeniden andımız duyulacak!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.