Sözleşmeli Öğretmen Tercih Sonuçları 9 Ekimde Mi 10 Ekimde Mi Yapılacak?

Sözleşmeli Öğretmen Tercih Sonuçları 9 Ekimde Mi 10 Ekimde Mi Yapılacak?

KamuAjans.Com- Büyük tartışmalara neden olan sözleşmeli öğretmenlik atamalarında tercih sonuçlarının açıklanması safhasına gelindi. Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçlarının gerçekleşmesinin ardından 20 bin eğitim neferi eğitim ordusu saflarına katılmış olacak. Böylece hem doğu illerindeki öğretmen açığına bir nevi merhem olacak hem de FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında görevden alınan öğretmenlerden boşalan kadrolar dolmuş olacak.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları binlerce öğretmen tarafından büyük bir merak ve heyecanla beklenmektedir. Ancak hükumet kanadından yapılan açıklama ile MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimindeki farklılık kafalarda soru işareti bıraktı.

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş geçtiğimiz günlerde öğretmen atamaları hakkında ayrıntıları paylaşarak 9 Ekim'de 20 bin öğretmenin atamalarının gerçekleşeceğini açıkladı.

Numan Kurtulmuş'un o zamanki açıklamasını heyecan içinde takip eden atanmayı bekleyen öğretmenlerin dikkatinden kaçan ayrıntı atama günününe saatler kala ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının karşısına çıkarak önemli açıklamalarda bulunmuş bu açıklamalardan en dikkat çekeni ise 20 bin öğretmen alımına yönelik açıklamasıydı.

İşte O Açıklama 

Numan Kurtulmuş, 9 Ekim'de 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Kurtulmuş, "Ayın 9'unda 20 bin öğretmen MEB bünyesine alınmış olacak. Bu öğretmenlerimizin kalkınmada birinci derecede öncelikli yerlere atanacaklar. Daha önce de 30 bin öğretmenimiz alınmıştı" diye konuştu.

Numan Kurtulmuş'un öğretmen atamalarının 9 Ekim'de gerçekleştirileceğini açıklaması sonrası Atama bekleyen öğretmenlerin kafasını karıştırmış durumda Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yaptığı resmi açıklamada öğretmen atamalarının 10 Ekim'de gerçekleştirileceğini belirtmesi Öğretmen Atamalarının 9 Ekim'de Mi ? 10 Ekim'de Mi ? Gerçekleştirileceği sorularını akıllara getiriyor.

İşte MEB'in Açıklaması


Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.