Dersane Öğretmeni Atamasında Başvurular Bugün Sona Eriyor

Dersane Öğretmeni Atamasında Başvurular Bugün Sona Eriyor

KamuAjans.Com-5000 Dersane Öğretmeni Atamasında Başvurular Bugün Sona Eriyor. Daha evvel açıklanan ve süresi uzatılan dersane öğretmenleri ataması için başvurular bugün sona eriyor.

Süre uzatılması yönünde açıklama şu şekilde idi.:

Dershaneler İle Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Eğitim Personelinin Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Başvuru İşlemlerindeki yoğun talep üzerine, adayların rahat başvuruda bulunabilmeleri amacıyla başvurular 21 Eylül 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü


Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) yer verilen dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına atanabilmesine ilişkin başvuru iş ve işlemlerine ilişkin duyuru, bakanlığın internet sitesinden yayımlandı.

Buna göre, dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde eğitim personeli olarak görev yapanlar arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Adaylar, ön başvuruları yarından itibaren 9 Eylüle kadar yapabilecek. Adayların sözlü sınava alınacakları merkezler, 10 Eylülde ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 26-28 Eylülde yapılacak. Sözlü sınav sonuçları, 28 Eylülde ilan edilecek. Atama sonuçları 10 Ekimde açıklanacak.

– Başvuru koşulları

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde 14 Mart 2014 itibarıyla eğitim personeli olarak çalışmakta olup, 1 Ocak 2014 itibarıyla en az 6 yıl (2 bin 160 gün) sigorta primi ödenenler, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmadan öngörülen diğer koşulları taşımak suretiyle sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına başvurabilecek.

Sozlesmeli ogretmenlik icin yapılacak sozlu sınava davet edilmek uzere yapılacak basvurular, elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacak.

Başvurular, adayların en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak. Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

2016 yılı KPSSP10 puanı üzerinden sözleşmeli öğretmen atamasına başvuruda bulunanlardan sözlü sınava katılanlar ile KPSSP121 puanı üzerinden yapılan sözleşmeli öğretmen atamasına başvuruda bulunanlar, bu duyuru kapsamında başvuru yapamayacak.

– Sözlü sınav

Sozlu sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp ozetleme, ifade yetenegi ve muhakeme gucu, iletisim becerileri, ozguveni ve ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelismelere acıklıgı, topluluk onunde temsil yetenegi ve egitimcilik nitelikleri yonuyle degerlendirilecek. Sozlu sınav komisyonunun sekretarya islemleri, sınav merkezlerinin bulundugu il milli egitim mudurluklerince yurutulecek. Sozlu sınav sonucunda 60 ve uzerinde puan alanlar basarılı sayılarak sozlesmeli ogretmenlige atanmak uzere tercih yapma hakkını elde edecek.

Dersane öğretmenleri için ön başvuru süresi bugün itibariyle sona erecek, adaylar daha sonra Milli Eğitim Bakanlığının ilan edeceği tarihlerde sözlü mülakatlara alınacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.