Atama Bekleyen Öğretmenler Bakana Sözünü Hatırlattı

Atama Bekleyen Öğretmenler Bakana Sözünü Hatırlattı

KamuAjans.Com-Atama Bekleyen Öğretmenler Bakana Sözünü Hatırlattı. Atama bekleyen öğretmen sosyal medya üzerinden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a 2 Eylül'de yaptığı basın açıklaması üzerine atama sözünü hatırlattı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a açtıkları bir tag üzerinden tweetler atan, öğretmen adayları "MebKasimda ÖgretmenAta" diyerek Kasım ayında öğretmen atamaları taleplerini twitter üzerinden dile getirdiler.

Peki Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz 2 Eylül'de ne demişti?

“28 bin öğretmen ihraç edildi. Bu ihraçlar devam edecek mi, yoksa soruşturmalar tamamlandı mı?” sorusu üzerine Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "İncelemeler devam ediyor. Yani büyük bölümü tamamlandı ama incelemeler devam ediyor. 19 Eylül'de okullarımız açılacak. Şuan 15 bin öğretmen alımı için mülakatlar devam ediyor. Tekrar Maliye Bakanlığı'ndan ilave 15 bin öğretmen alımı için izin istedik. Dolayısıyla 15 bin alımı için mülakat devam ediyor, 15 bin de talepte bulunduk. 30 bin öğretmenimizi en kısa zamanda atamak istiyoruz ki yeni eğitim-öğretim yılında hiçbir eksiklik olmasın. Evlatlarımız, öğrencilerimiz eğitim yönünden bir aksamaya uğramasın" dedi.

Bakan Yılmaz'a bu sözünü hatırlatan öğretmen adayları ise twitter'da "MebKasimda ÖgretmenAta" tweetleri ile atama taleplerini gündeme taşdılar. TAG'a atılan bazı tweetler ise şöyle:

 


mebpersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.