1 Kişilik Kadroya Öğretmen Adaylarından Tepki

1 Kişilik Kadroya Öğretmen Adaylarından Tepki

KamuAjans.Com-Grafik Tasarımı Bölümü mezunu ve formasyon alarak KPSS sınavına giren öğretmen adayları Ağustos 2016 atamaları için 1 kişilik kontenjan açılması karşısında şok oldular..

Üniversiteye girebilmek için kurslarda geçen gençlik yıllarına bu kez mezun olduktan sonra KPSS sınavları maratonu ekleniyor. KPSS sınavlarını kazanmak ise en az 3-4 sefer deneyenler için neredeyse yeni bir üniversite bitirmek anlamına geliyor ülkemizde. KPSS sınavından geçerli puan alan öğretmen adayları, bu kez atamalar için açılan kontenjan kadroları engelini aşmak zorundalar...

İşte kontenjan engeline çarpıcı bir örnek.. Hem de 1 kişilik kadro ile... Evet sadece bir kişi...

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik tasarımı Bölümünden mezun olan ve formasyon alarak KPSS sınavına giren onlarca öğretmen adayı Ağustos 2016 atamaları için 1 kişilik kontenjan açılması karşısında adeta gözlerine inanamadılar. Kontenjan tablosundaki 1 rakamına defalarca bakmak durumunda kalan adaylar; “1 kişilik atama kadrosu şaka gibi... Bekleyen onlarca öğretmen adayına karşı büyük haksızlık yapılıyor. Umarız önümüzdeki dönem atamalarında bu durum düzeltilir ve mağduriyetimiz sona erer“ şeklinde konuşturlar.

Change.org üzerinden kampanya başlatan Emir Ak ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek atamalarda en az 200 kontenjan açılmasını talep etti.

Kampanyada şu açıklama ve taleplere yer verildi:

Grafik tasarım bölümü okuyup formasyon belgesini almış ve kpss sınavına girmiş öğretmen adayları olarak 2016 ağustos ayı atamalarında bölümümüze ''1 kişi'' kontenjan açılarak mağdur bırakıldık. T.C. Milli Eğitim Bakanlığımızdan gelecek atamalarda en az 200 kontenjan açılması taleplerinde bulunuyoruz. İmzalarımız sesimiz olacaktır. Sesimizi duyuralım.

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

twitter.com@tcmeb

https://twitter.com/tcmeb

www.meb.gov.tr

İmza kampanyası hakkında yorumlar:

Grafik öğretmeni olarak hakkımız olan kontenjanı istiyoruz ve bu sayı 1 değil, en az geçen yıl kadar atama bekliyoruz.

ümran im, İzmir- Türkiye

Grafik Tasarım önemli bir derstir. Ülkenin vizyonunu geleceğini görür, en iyi şekilde yansıtır. Doğru eğitimle gelecekte önemli bir iş gücü potansiyeli yaratır. 1 kontenjan ayıptır, günahtır. Şu bölümün önemini lütfen birileri anlasın artık.

Murat Kardemir, İstanbul, Türkiye

Grafik tasarım dersi yaratıcılığı, sorunlarla baş edebilmeyi ve psikomotor becerilerini geliştiren bir derstir. 1 kişi atamak, bu alana ve atama bekleyenlere hakarettir.

Erdem Temel, Kocaeli, TürkiyeKaynak: turizmhaberleri.com  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.