Atama bekleyen öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çiçek uzattı ancak Bakan çiçeği almadı. Görüntüler sosyal medyada bir anda gündem oldu.

Atanamayan öğretmenler çok zor şartlar altında tamamladıkları eğitiminin karşılığını istiyor ancak alamıyorlar. Aldıkları eğitim sonunda kendi öğrencileriyle kavuşmayı beklerken bir yandan da geçimlerini sağlamak için başka işlerde çalışma zorunda kalıyorlar. Tek istedikleri ise aldıkları eğitimin karşılığı olan öğrencilerine kavuşmak.

Bakan'ın Hatay ziyaretleri kapsamında atanamayan bir öğretmen Mahmut Özer'e derdini anlatırken, Mahmut Özer'in öğretmeni dinlerkenki jest ve mimikleri dikkat çekti. 

Bakan Mahmut Özer'in şehir merkezindeki ziyaretleri sırasında atanamayan bir öğretmen 100. yılda 100 bin atama isteğini dile getirerek Bakan Özer'e çiçek vermek istedi ancak, Bakan Özer uzatılan çiçeği kabul etmedi.

Öğretmenlerimiz Aralık ayında kadro, Ocak ayında eş durumu istiyor Öğretmenlerimiz Aralık ayında kadro, Ocak ayında eş durumu istiyor

Atanamayan ve derdini anlatmak isteyen öğretmenin çiçeğini ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer değil, bir başkası aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hem temel atma  töreni hemde bir takım ziyaretler için Hatay'a gitti. Hatay'da ziyaretler ve eğitim değerlendirme toplantısının ardından Kırıkhan'da yapılacak olan Fen Lisesi'nin Temel Atma Törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha sonra İskenderun'da İl Milli Eğitim, İlçe Müdürleri ve Resmi Okul Müdürleri İle birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.