Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret görüşmelerine de değinen Destici, yüzde 22,5 oranında artırılması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur, emekli ve asgari ücret zammıyla ilgili heyecanlandıran çıkış: Ciddi şekilde artıracağız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur, emekli ve asgari ücret zammıyla ilgili heyecanlandıran çıkış: Ciddi şekilde artıracağız
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim bütçe gelirlerimizin yüzde 80'inden fazlası vergiler. Bu vergilerin maalesef yüzde 67'si dolaylı vergiler. Halbuki OECD ülkelerinde bu oran sadece yüzde 30. Yüzde 67 dolaylı vergi ne demek zengin ve yoksuldan eşit alınan vergi demek. Burada da mutlaka iyileştirme yapılması lazım. Gelirin adil dağıtılması gerek. Bütçe önceki yıla göre yüzde 22,5 büyümüş. O zaman bu 22,5 oranından toplumun her kesiminin nasibini alması lazım. Yani 'Asgari ücret oranı da en az yüzde 22,5 oranında artırılmalı' diyoruz. Aynı şekilde emekli, memur, çalışan maaşları da artırılmalı. Bütçe ne kadar büyükse gelirin de eşit ve adil olarak dağıtılması lazım" dedi.