Ara Tatil Ne Zaman? İşte MEB' In 2022 Takvimi

Milyonlarca öğrenci 15 tatil için geri sayıma başladı. 2022 sömestr tatili hakkında tarihler belli oldu! İşte MEB 2022 ara tatil takvimi…

Türkiye’deki milyonlarca öğrenci 2022 yılında ara tatilin ne zaman olduğunu merak etmeye başladı. Yeni yıla az bir süre kala araştırmalara başlayan öğrenciler, MEB’in uygulamaya koyduğu ara tatil programını merak ediyor.

2022’nin Ocak ve Şubat ayı arasında yapılacak tarihlere ilişkin MEB’in güncel takvimi yayınlandı. 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Takviminde yer alan tarihlere göre birinci ve ikinci dönemde ara tatil tarihleri birçok kişi tarafından araştırılıyor. 21 Ocak tarihinde başlayacak 15 tatil Şubat ayının ilk haftasına kadar devam edecek.

15 Tatil Ne Zaman Başlıyor?

Ocak ayının yaklaşmasıyla tatil planları yapmaya başlayan öğrenci ve veliler MEB’in tatil takvimini merak etmeye başladı. Bu yıl 4 defa yapılacak tatil kapsamında ara tatil tarihleri de merak ediliyor. 21 Ocak 2022 tarihinde başlayarak, 6 Şubat Pazar gününe kadar sömestr tatili devam edecek. Özellikle pandemi sonrasında yeniden başlayan yüz yüze eğitim döneminin ardından tatil tarihleri de merak konusu olmaya devam ediyor.  

Okul servislerinde yönetmelik ertelendi Okul servislerinde yönetmelik ertelendi

Her yıl birinci ve ikinci dönemde belirli tarihlerde gerçekleştirilen ara tatillerin yanı sıra 15 gün tatilinin tarihlerinin de belli olmasının ardından milyonlarca öğrenci tatil gününü heyecanla beklemeye başladı. 21 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihlerinde yapılacak sömestr tatilinin ardından karneler ise 17 Haziran’da dağıtılarak eğitim – öğretim döneminin sona ermesi planlanıyor.

Okullara İkinci Ara Tatil Ne Zaman?

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının ardından tatil takvimleri de yeniden merak edilmeye başladı. 15 tatile az bir süre kala ikinci ara tatile ilişkin tarihler de araştırılmaya başladı. 2. dönem ara tatili 11 – 15 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor. MEB’in tatil takviminde yer alan tarihlere göre 11 – 15 Nisan arasında ikinci dönem ara tatili yapıldıktan sonra 17 Haziran 2022’de ise karneler dağıtılacak.