Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ara sınav ve dönem sonu sınavları öncesinde öğrenciler geçmiş dönem çımış soruları üzerinden bilgilerini test etme fırsatı yakalıyorlar. AÖF'te geçmiş dönemlerde çıkmış soruları, Anadolu Üniversitesi'nin E-Kampüs sistemi üzerinden öğrencilerin kullanımına açılıyor.

AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı, AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı, AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı, AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı ve AÖF Yaz Okulu Sınavı ile ilgili daha önce çıkmış sorulara ulaşmak artık çok kolay. ANADOLUM eKampüs Sistemi ile AÖF Çıkmış Sorulara ulaşabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi sınav takvimini resmi internet sitesi üzerinden duyuruyor ve sınav zamanlarında öğrenciler geçerli notları alabilmek için ter döküyorlar. AÖF öğrencilerinin en fazla araştırdığı konulardan birisi de bölümleri özelinde çıkmış AÖF sınav sorularıdır.

AÖF çıkmış sorular, Anadolu Üniversitesi'nin E-kampüs sayfası üzerinden öğrenci numarası ve şifresi ile sunuluyor. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yapılan sınavların soru ve cevapları ANADOLUM eKampüs Sisteminde yayınlanmaktadır. https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açarak, çıkmış sınav sorularını inceleyebilir ve cevap anahtarını görebilirsiniz.

ANADOLUM eKampüs Sistemi Nedir?

Anadolum, genel olarak Açık ve Uzaktan öğrenme hizmetini bütün bir paket halinde sunan ve modüler bir yapıya sahip olan sistematik bir tasarımdır. Bu tasarıma modüller eklenebileceği gibi ön görülen modüllerden çıkarma işlemi de yapılabilir. Normal şartlarda kurumsal olarak uzaktan eğitim hizmeti veren kurumların zamanla sistemine entegre ettiği bu yapıların bütünsel bir düzene sahip olamaması Anadolum Projesi için gerekçe olmuştur. Modüller bağımsız çalışabileceği gibi örüntülerle birbiri ile bağlı olacağı projenin temel amacıdır. Anadolum e-Kampüs Sistemi; öğrenme ve iletişim teknolojileri üzerine odaklanarak, etkileşimi üst düzeye çıkarmayı ve öğrenen motivasyonunu artırmayı amaçlayan bir projedir.

Gözden kaçırmayın

3. Dönem Serbest Muhasebeci 2021 Mali Müşavirlik Sınavı Hangi Tarihte? 3. Dönem Serbest Muhasebeci 2021 Mali Müşavirlik Sınavı Hangi Tarihte?

ANADOLUM eKampüs'e Nasıl Giriş Yapılır?

AÖF öğrencileri İçin; ''https://ekampus.anadolu.edu.tr'' internet adresine girip ''Giriş Yap: Anadolu Üniversitesi'' butonuna tıklayın. Sonraki ekranda ise Anadolu Üniversitesi'nin size vermiş olduğu hesap bilgilerini kullanarak Oturum Aç butonuna tıklayın. Sisteme giriş yaptıktan sonra Derslerim başlığı altında kayıtlı olduğunuz dersleri ve bu dersler altında ders içeriklerini görebilirsiniz.

Eğer Anadolu Üniversitesinin size vermiş olduğu hesap bilgileri (Kullanıcı Adı olarak ePosta adresi ya da TC Kimlik Numarası) ve şifrenizle giriş yapamıyorsanız #link#https://aof.anadolu.edu.tr##normallink# yazın ve ''Öğrenci Otomasyonu'' butonuna ardından ''Şifremi Unuttum'' kısmına tıklayın, TC Kimlik numaranızı girerek şifre değiştirme adımlarını tamamlayın. Yeni şifreniz ile https://ekampus.anadolu.edu.tr adresine giriş yapın.

Sertifika öğrenciler için; https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinden ''Giriş Yap:Diğer'' kısmına tıklayıp kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.

Sınav ile ilgili sorular http://esertifika.anadolu.edu.tr/iletisim adresindeki iletişim bilgilerine ulaşılarak sorulabilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ''Derslerim'' başlığı altında kayıtlı olunan dersler ve bu dersler altında ders içerikleri görülebilir.

AÖF öğrencileri için; sisteme giriş yaptıktan sonra ''Sertifika Dersleri / Diğer Organizasyonlar'' başlığı altında kayıtlı olunan dersler ve bu dersler altında ders içerikleri görülebilir.

Akadema öğrencileri için; https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinden ''Giriş Yap:Diğer'' kısmına tıklayarak kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilir. Akadema dersleri ile ilgili detaylı bilgiler http://akadema.anadolu.edu.tr/ adresinden öğrenilebilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ''Derslerim'' başlığı altında kayıtlı olunan dersler ve bu dersler altında ders içerikleri görülebilir.

AÖF öğrencileri için; sisteme giriş yaptıktan sonra ''Sertifika Dersleri / Diğer Organizasyonlar'' başlığı altında kayıtlı olunan dersler ve bu dersler altında ders içerikleri görülebilir.

E KAMPÜS ŞİFRESİ NASIL YENİLENİR?

Anadolum eKampüs hizmetlerinden yararlanmak için gereken kullanıcı adı T.C. kimlik numaranız veya Anadolu Üniversitesinin size vermiş olduğu mail adresidir. Şifre ise yine Anadolu Üniversitesi tarafından verilmiş olan şifredir.

eKampüse giriş yapmak için eKampüs ana sayfasındaki Giriş Yap: Anadolu Üniversitesi butonunu kullandığınıza emin olunuz. Diğer seçeneği kullanmayınız. Tarayıcı geçmişini temizlyeyiniz veya farklı bir tarayıcı kullanarak giriş yapmayı deneyiniz. Anadolum eKampüs Sistemi hizmetlerinden faydalanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tarayıcınızın adres çubuğuna https://ekampus.anadolu.edu.tr yazıp enter tuşuna basın. Karşınıza çıkan sayfada Giriş Yap: Anadolu Üniversitesi butonuna tıklayın. Sonraki ekranda ise Anadolu Üniversitesinin size vermiş olduğu hesap bilgilerini kullanarak Oturum Aç butonuna tıklayın. Sisteme giriş yaptıktan sonra Derslerim başlığı altında kayıtlı olduğunuz dersleri ve bu dersler altında ders içeriklerini görebilirsiniz.