AÖF2den mezun olanların en çok merak ettiği konulardan biri de mezuniyet konusudur. Mezun olmak her öğrencinin hayalidir. Dolayısıyla mezun olacak öğrenciler için AÖF Mezuniyet Sürecine ilişkin detayları hazırladık.

AÖF 2021-2022 Muafiyet Duyurusu AÖF 2021-2022 Muafiyet Duyurusu
AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları yapılır. Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınav Sonuçları açıklanır. Derslerin Harf Notları belirlenir. Mezuniyet işlemleri yapılarak sonucu Öğrenci Otomasyonunda ilan edilir. 

Diplomalar basıldıktan sonra kontrol işlemleri yapılır. Hazır olan diplomalar AÖF bürolarına gönderilir. Diplomalar bürolara ulaştıktan sonra öğrencinin bizzat kendisine veya yasal vekiline teslim edilir.

Mezuniyet şartlarını yerine getiren öğrencilerin (GNO 2.00 ve üzeri, Ön Lisans için 120 AKTS kredi, lisans için 240 AKTS kredi) işlemleri yapılır ve öğrencilerin mezun bilgileri YÖKSİS'e gönderilir.

AÖS'de mezuniyet işlemi yapıldıktan sonra mezun bilgisi YÖKSİS'e gönderilir. Mezun olanlar e-Devlet Kapısı üzerinden ''Mezun Belgesi'' alabilmektedir. Ayrıca AÖF Bürolarından diplomalar hazırlandığı için Geçici Mezuniyet Belgesi verilmez.