Çalışmaya hayatına başlayan milyonlarca vatandaş için hizmete sunulan ALO 170 ile SGK, İŞKUR, KYK ve ÇSGB ile ilgili merak ettiğiniz konuları danışabilirsiniz. Çalışmaya hayatına başlayan milyonlarca vatandaş için hizmete sunulan ALO 170 ile SGK, İŞKUR, KYK ve ÇSGB ile ilgili merak ettiğiniz konuları danışabilirsiniz.

ALO 170 hattını aradığınızda yanınızda kimliğinizin bulunması işlem hızlılığı açısından önem taşır. ALO 170 hattını aramanız halinde, adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve başvuru takip numarası verilmektedir. 3 iş günü sonra tekrar arayarak başvurunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz. Alo 170, bir çok hizmet hakkında bilgi edinebileceğiniz bir uygulamadır. Alo 170 ile online işlemler yapabilirsiniz. Online olarak ihbar/şikayet, görüntülü destek, canlı destek seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi yani Alo170, 2010 yılında açıldığından beri milyonlarca çağrıya, başvruya karşılık vererek vatandaşların çeşitli konularda yardımına koştu. SGK, İŞKUR, MYK ve ÇSGB ile ilgili her türlü ihbar, şikayet, soru, başvuru bu hat üzerinden yapılabiliyor.Vatandaşlar Alo 170 üzerinden ihbar ve şikayetlerini iletebiliyor. Canlı destek sayesinde aynı anda interaktif olarak vatandaşların soru ve sorunlarına karşılık verebilen Alo170, aynı zamanda görüntülü arama hizmeti ile işitme engelli vatandaşlarımız için işaret dili bilen temsilcileri devreye sokuyor

Alo 170 ile Neler Yapılabilir?

ÇSGB (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı), SGK, İŞKUR ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) mevzuatlarıyla ilgili her türlü bilgiyi ALO 170’i arayarak öğrenebilirsiniz. ALO 170 aracılığıyla işyeri tarafından ödenmeyen normal çalışma ücretleri ve fazla mesai ücretleri ile ilgili şikayetler alınmaktadır. İstenen bilgiler; İşyerinin ünvanı, işyerinin açık adres bilgisi, işe giriş-çıkış tarihinizdir.

Kayıt dışı istihdam şikayetleri ALO 170 aracılığıyla yapılabilmektedir. Denetimlerin yapılabilmesi için, şikayet edilecek işyerinin ünvanı, açık adres bilgisi ve sigortasız çalışan kişilerin isim bilgilerini mutlaka biliyor olmamız gerekmektedir.

ALO 170 hattı aracılığıyla anlaşmalı boşanma şikayetleri alınmaktadır. Denetimlerin sağlıklı yapılabilmesi için, anlaşmalı boşanma yapan kişilerin isim soyisim, TC kimlik numaraları ve birlikte yaşadıkları evin açık adres bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Rapor ücretinizin ne zaman ödeneceğini öğrenmek için; rapor tarihlerinizle birlikte ALO 170’i arayabilirsiniz. Emeklilik tarihinizi öğrenmek için TCKN ile aramanız yeterli.

Alo 170 Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı Diyanet personeline 5 farklı dilde hizmet içi eğitim imkanı

ALO 170 hattını aradığınızda şu konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle ALO 170'i aradığınızda yanınızda kimliğinizin bulunması işlemin daha hızlı olması açısından önemli. İşlem sırasında adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve size başvuru takip numarası verilmektedir. ALO 170 başvuru sonrasında 3 iş günü sonra tekrar arama yaparak başvurunuzla ilgili bilgiye ulaşma şansına sahipsiniz