“İktidar ve medyasının Millet İttifakı adayının ilanı konusunda ısrarı siyasi bir kurnazlıktır. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz”

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in teşkilatına gönderdiği mesajı köşesine taşıdı.

Takan, bugünkü köşe yazısında Akşener’in mesajının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İttifak kabul ederse adaylık konusunda, bundan onur duyarım…” şeklindeki ifadesinin ardından gönderildiğini ifade etti.
Takan’ın aktardığına göre Akşener’in mesajı şöyle:

Tüm Genel Başkanların Cumhurbaşkanlığı gibi onurlu makama aday olmaları hakkıdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi Millet İttifakı’nın adayının belirleneceği yer zamanı geldiğinde Genel Başkanların kuracağı masadır. Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın Genel Başkanlarının bir araya geleceği masada belli olacaktır.

TES Başkanı Geylan: Ösym'de hala etkin bir kripto yapılanma mevcuttur TES Başkanı Geylan: Ösym'de hala etkin bir kripto yapılanma mevcuttur

İYİ Parti olarak Millet İttifakı iktidarının, ucube sistem yüzünden önü tıkanan ülkemizin çıkış yolu olduğuna inanıyoruz. Milletin teveccühü ile Millet İttifakı adayının 13’ncü Cumhurbaşkanı olacağına inanıyoruz.

İktidar ve medyasının Millet İttifakı adayının ilanı konusunda ısrarı siyasi bir kurnazlıktır. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz.

Cumhur İttifakı temenni ötesinde kendi adayını ilan etmişse de bu siyasi tuzak işe yaramayacaktır.