Telefonlar artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Son yıllarda akıllı telefonlar tuşlu telefonların yerini aldı ve çok daha cazip hale geldi. Haliyle telefonu çeşitli tutma şekilleri de ortaya çıktı.

Neredeyse günün 7/24 saati kullandığımız, adeta elimiz ayağımız olan telefonumuzu tutma şeklimizden karakter analizi yapılabileceğini biliyor muydunuz?

İnsanların gün içerisinde yaptığı her hareket dikkat edildiğinde kişilik karakterinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Karakter analizi denilen bu duruma bir çok konu dahil edilebilir. Biz bugün telefon tutma şekline göre karakter analizi sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Milyonlarca telefon kullanıcısı telefonunu çeşitli şekillerde tutar. Kimisi tek elinle, kimisi çift elinle telefonunu kullanmaya devam eder. Telefonu kullanış şeklinden karakter analizi yapılacağı hiç akıllara gelmemişti.

Telefonu tek el ile tutup kullanıyorsanız; kendisine güveni yüksek, başarıyı seven ve bir konuda başarılı olmak için elinden geleni yapan hatta risk almayı bile göze alan biri olduğunuzun işareti.

Telefonu iki el ile tutup sağ elin baş parmağı ile kullanıyorsanız mantığınızın önde olduğu bir kişisiniz. Bir adım atacağınız zaman önce iyice tartıp ondan sonra harekete geçiyorsunuz.

Telefonu iki el ile tutup kullanıyorsanız hızlıca kararlar alan bir yapıya sahipsiniz. Bir konuya hızlıca adapte olup o konuya alışabiliyorsunuz.

Telefonu iki el ile tutup sağ el işaret parmağı ile kullanıyorsanız yeni fikirlere açık olsanız bile önce fikirleri kafanızda oturtan bir yapıya sahipsiniz. Ayrıca yalnızlığı seviyorsunuz demektir.