Ak Partili isim Ocak ayında memurların alım gücünü iyileştireceklerini açıkladı

Bakan Dönmez'den Karadeniz gazıyla ilgili açıklama Bakan Dönmez'den Karadeniz gazıyla ilgili açıklama

Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu memurların alım gücünü arttıracaklarını belirtti. Ocak ayında yapılacak memur zamlarında güzel dokunuşlar gerçekleştireceklerini açıklayan Akbaşoğlu şu ifadeleri kullandı:

1 Ocak itibarıyla memur ve emeklilerle ilgili hem işçi hem memur emeklileriyle ilgili çok güzel dokunuşlarda bulunarak bütün toplum kesimlerinin alım gücünü artırarak, enflasyonu aşağı indirerek daha müreffeh bir dönemi hep beraber yaşayacağız."

Asgari ücretle ilgili çalışmaların aralık ayı ortasına kadar neticelendireceğine işaret eden Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

“Asgari ücretli kardeşlerimize çok iyi dokunuş yaparak onların alım gücünü artıracağız. Aynı şekilde işverenlerimizi de destekleyeceğiz. Onları da mağdur etmeyeceğiz. Devlet olarak işçimizin de işverenimizin de yanındayız. Hep beraber çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin yanındayız. 1 Ocak itibarıyla memur ve emeklilerle ilgili hem işçi hem memur emeklileriyle ilgili çok güzel dokunuşlarda bulunarak bütün toplum kesimlerinin alım gücünü artırarak, enflasyonu aşağı indirerek daha müreffeh bir dönemi hep beraber yaşayacağız.”