AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, asgari ücretle zamla ilgili, "Enflasyonun altında kalmaması gerekir ki vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyelim" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türkte soruları yanıtladı.

Kurtulmuş, "asgari ücretle zamla ilgili, "Enflasyonun altında kalmaması gerekir ki vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyelim" dedi.

Kurtulmuşun açıklamalarından satır başları:

Bu konu bugünün konusu değil. Başörütüsü konusundaki yasakların 10 yıllar boyunca devam ettiğini biliyoruz. Maalesef CHP zihniyeti tarafından... 28 Şubatı 12 Eylül sürecini nasıl yüzlerce üniversite öğrencisinin kapılardan gönderildiğini. Eşim doçentti, üniversite kapısından atıldı. Türkiye2nin o zaman "ülkenin sahibi biziz" zihniyet başörütüsü konusunda despotizmini sallandırdı durdu. CHP gerçekten Kılıçdaroğlunun bu helalleşme konusunda samimiyse, önce CHPnin özür dileme borcu var.

Koncuk'tan Mahmut Özer'e "mebpersonel.com" dilekçesi Koncuk'tan Mahmut Özer'e "mebpersonel.com" dilekçesi

Bu iyi bir adım ama sonuçta hazırlanan yasanın metnine baktığınız, ileride olabilecek durumlar karşısında bir yasakçı... Şimdiye kadar pratikte çözülmüş olan böyleye yasağı delebilecek ifadeler var. Çünkü metinlerinde problem var. Bu anayasa teklifi geldikten sonra parlamentodaki partilerin ne tavırda olacağını göreceğiz.

Bu küresel bir sorun. Pandeminin başlangıcında çok büyük bir ekonomik bunalımın içerisine girildi. Artık bütün ülkelerin kapısına dayanılmış oldu. Büyün bunlara baktığınız zaman ekonomiyi tek rakamla değerlendirilmeyeceğini görmüş oluyoruz.

Türkiye burada pandeminin başından beri büyümede gaza basmayı tercih etti. Üretimini, ihracatını artırdı. 2022 yılında bütün dünya küçülürken Türkiyede büyüme gerçekleşti.

CNN Türk