AK Parti, ülkenin ikinci yüzyılına ilişkin yeni program ve hedeflerin yer aldığı "Türkiye Yüzyılı" vizyonunu 28 Ekim Cuma günü kamuoyuna tanıtacak.

100. yaşına girmeye hazırlanan Cumhuriyet'e özel olarak program organize edildi. AK Parti tarafından düzenlenen program 28 Ekim Cuma günü kamuoyuna tanıtılacak.

AK Partililer tarafından üzerinde aylardır çalışılan ve "ülkenin gelecek tasarımı" olarak niteledikleri "Türkiye Yüzyılı" lansmanının hazırlıkları sona erdi. Vizyon belgesi niteliği taşıyan program, 28 Ekim Cuma günü Ankara Spor Salonu'nda kamuoyuyla paylaşılacak.

Programda sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. Törene sporcular, sanatçılar, cemaat vakıfları, Alevi dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayici ve iş adamları, sanatçılar, çevreci genç ve kadınlar, şehit ve gazi yakınları, engelliler, siyasi parti temsilcileri, yabancı misyon temsilcileri, akademisyenler, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleri davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dünyanın gündeminde kriz varken biz gözümüzü fırsatlara dikiyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dünyanın gündeminde kriz varken biz gözümüzü fırsatlara dikiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizin yüzüncü yaşını, sıradan yıl dönümü kutlamasının çok ötesine geçen 'Türkiye Yüzyılı' atılımıyla karşılamaya hazırlanıyoruz. Daha önce milletimizi nasıl 2023 hedeflerimize ufkuyla buluşturmuşsak, inşallah şimdi de Türkiye Yüzyılı programımızla 2053 vizyonumuzun inşasına başlıyoruz." demişti.