Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, kişisel twitter hesabından 25 Ağustos 2021 Tarihli ve 31579 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme metnini değerlendirdi.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul kantini kiralarına yüzde 400 ile 600 arasında zam yaptı, esnaf isyan etti. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul kantini kiralarına yüzde 400 ile 600 arasında zam yaptı, esnaf isyan etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, ''Dün mazeret tayinleri açıklandı.Ancak yetersiz kontenjanlardan dolayı Anayasamızın 41. maddesi hükmüne rağmen; binlerce çocuk ana babasıyla birlikte yaşama,kişisel ve doğrudan ilişki kurma ve sürdürme hakkından yine mahrum bırakıldı.

Binlerce aile biraraya gelemediği için huzur ve refahtan yine uzak kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı, hem Anayasa gereği hem de insani bir gereklilik olarak aile birliğini sağlamalı, il/ilçe emri hakkı vererek çocukları anne/babalarıyla buluşturmalıdır.'' dedi.