Hazır pasta yapamıyorsanız ve dışardan aldığınız pastalara güvenmiyorsanız güzel bir alternatif tarif olacak ağlayan kek hem kek hemde pasta olarak ikram edebilecek özel tariflerden biri olarak dikkat çekiyor.

Kek sevmeyenlerin bile hayır diyemeyeceği ağlayan kek tarifini siz okurlarımız için araştırdık. Evde zaman geçirdiğimiz bugünlerde bir çok gıdayı evimizde kendi imkanlarımız dahilinde yapıyoruz. Kadınların altın günlerinde neredeyse her seferinde yaptığı ıslak kek aslında hem pratik olması hemde lezzetli olması sebebiyle oldukça fazla tercih ediliyor.

AĞLAYAN KEK MALZEMELERİ:

4 yumurta, 1 su bardağı şeker, 1 su bardağı un, 3 yemek kaşığı kakao, 1 paket vanilya, 1 paket kabartma tozu, 4 yemek kaşığı süt, 1 paket hazır çikolata sosu, 2 paket krem şanti ve kek pişince üstüne dökmek için 1,5 su bardağı süte ihtiyacımız var.

TARİFİ:

Ağlayan Pastayı yapmak için öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpın. Sütü, kakaoyu, vanilini, kabartma tozunu ve elenmiş unu ekleyip tekrar çırpın. Dikdörtgen borcamda yaklaşık 30 dk 160 derecede keki pişirin. Kek pişince 1,5 su bardağı sütü kekin üstüne dökün. Krem şantiyi sütle çırpın. Çikolata sosunuda paketteki tarife göre hazırlayın. Krem şantiyi soğuyan kekin üzerine yayın ve daha sonra çikolata sosunuda krem şantinin üstüne yayın. Pastanızı en az 2 saat buzdolabında bekletelim.