Yıllardır sözleşmeli olarak kurumumuzda amirleri tarafından (başta yazı işleri müdürlerimiz) küçük görülen ve mobinge maruz kalan Sözleşmeli Zabıt Katipleri kadro istiyor.

Sözleşmeli Zabıt Katipleri, küçücük bir soruşturma açılması ya da tutanak tutulmasıyla mesleklerinin biteceğine dair tehdit edilmekle kalmayıp kullanmak istemiş oldukları yıllık izinlerinde dahi tehditlerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Ayrıca kadrolu arkadaşları ile ayni ısı yapıyorlar ancak aynı haklara sahip değiller.

Kadro isteyen Sözleşmeli Zabıt Katipleri, change.org sitesinde başlattıkları imza kapanyasında ''Bu durum da yine kıdemli arkadaşlarımız tarafından “onlar sözleşmeli” gibi kelimelerin tarafımıza aşağılanarak kullanılmasına ve bizlerin otekilestirilmemize sebebiyet vermektedir. Doğum izni, babalık izni, askerlik izni, tayin hakları, gorevde yükselme vb haklarımız bizimle ayni ısı yapan kadrolu zabıt katipleri arkadaslarimizdan çok daha asagilardadir. Yeni açıklanan yargı reformunda yazi işleri müdürlerinin hukuk mezunu olacaklarına dair getirilecek olan düzenlemede tüm kadrolu arkadaşlar ayaklandıkları gibi bunca zaman bizler için kılını kipirdatmamalarina rağmen bizden destek de beklemektedirler. Bugüne kadar bizler için bir imza kampanyası dahi baslatamadıkları gibi sendikalara tek bir önerileri dahi olmamıştır. Sebebi ise bir gün yazı işleri müdürü olarak karşılarına rakip olarak çıkmamız korkusudur. Bizden kıdem olarak hiçbir üstünlükleri olmamasına rağmen onlarla ayni işi yapıp ortadaki adaletsizliğin kaldırılması yargıda yapılacak en etkili ve adil reform olacağı kanaatindeyiz. Bizler canımızı dişimize takarak gece gündüz devletimizin bize vermiş olduğu her görevi ifa etmekle gurur duyuyoruz bu nedenle bakanlığımızdan ve devlet büyüklerimizden kadro istiyoruz. Sesimizi duyurmamız konusunda sizden de bir destek bekliyoruz.'' demişlerdir.

İMZA KAMPANYASI